Rok szkolny 2022/2023

„Sapere aude! – Odważ się być mądrym!”

Jak powiedział Horacy „Sapere aude! – Odważ się być mądrym!” i… przyjdź do biblioteki aby poznać podstawowe zwroty pochodzące z języka łacińskiego.

Spotkanie z książką | Tydzień Wielokulturowości

30 listopada odbyło się „Spotkanie z książką – czytam Tobie, a Ty mnie”, zorganizowane przez panie: Darię Nowicką i Renatę Balińską, w którym udział wzięli uczniowie klasy 3a i dzieci z Ukrainy z różnych klas. Czytaliśmy fragment książki „Przygody Koziołka Matołka. Cz. 1” w wersji polskiej i ukraińskiej. Następnie dzieci układały historyjki obrazkowe w kolejności wydarzeń.

Nowe książki w bibliotece | Tydzień Wielokulturowości

Na wystawie w bibliotece można obejrzeć najnowsze książki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można uczyć się języka ukraińskiego albo języka polskiego, dzięki słownikom i rozmówkom. Mamy też coś dla miłośników historii obrazkowych. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś o Ukrainie, wiadomości znajdzie w książkach pod takim tytułem. Nie mogło zabraknąć także: baśni, bajek i opowieści.

Książki można nie tylko oglądać, ale wypożyczyć i przeczytać. Zapraszam!

Dzień Pluszowego Misia z biblioteką

W piątek pluszowe misie rozgościły się w bibliotece, nawet na fotelu bibliotekarza. Nie zabrakło atrakcji dla tych, którzy odwiedzili bibliotekę. Były kolorowanki, kodowanie, zagadki, poszukiwania misiów, które polecały książki, a starsi uczniowie stworzyli drużyny i układali puzzle, kolorowali fragmenty układanki, uzupełniali cytaty autorstwa Kubusia Puchatka, błądzili w labiryncie, itd.

To była świetna zabawa!

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o święcie. W holu szkoły pojawiła się tablica z hasłem: „Zatrzymaj się kolego i napisz coś dobrego…”, na której dzieliliśmy się swoimi życzliwymi przemyśleniami, miłym słowem czy dobrym humorem.

Dla miłośników zdjęć, w bibliotece pojawiła się fotobudka przyjaźni! Była to propozycja dla tych, którzy w kadrze zdjęciowym zapragnęli zatrzymać pozytywne emocje.

Biblioteka przygotowała również szereg zadań dla ludzi życzliwych, których przecież w naszej szkolnej społeczności jest mnóstwo (szkolny dekalog człowieka życzliwego, układankę wyrazową cytatów o życzliwości, zabawy internetowe, losowanie zadań dla człowieka życzliwego).

W wielu miejscach szkoły pojawiły się także wydzieranki: Weź ze sobą dobre słowo.

To był dzień pełen życzliwości 🙂

Bądź pierwszym, który mnie pozna…

W ramach cyklu wystaw książek „Bądź pierwszym, który mnie pozna” zapraszam do obejrzenia i wypożyczenia następnych, nieprzeczytanych do tej pory, książek.

Jesienna dekoracja biblioteki

Coś się zmieniło w naszej bibliotece…;)

Przerwa na czytanie 2022

Idealna przerwa w pracy i nauce to… przerwa na czytanie! Tak właśnie było w środę 26 października. Aż 166 osób wzięło udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zapraszam za rok 🙂

„Bądź pierwszym, który mnie pozna”

Rozpoczynamy cykl wystaw książek pt. „Bądź pierwszym, który mnie pozna”.
Na wystawkach znajdziecie książki, które nigdy nie zostały wypożyczone z naszej biblioteki. Liczę na to, że dzięki Wam, każda książka z naszej biblioteki zostanie odkryta i przeczytana.

Narodowe Czytanie 2022

Na pamiątkę udziału naszej społeczności szkolnej w Narodowym Czytaniu w 2022 r., otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP podziękowanie wraz z pięknym wydaniem „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji i z okazji obchodów Roku Romantyzmu Polskiego.

Znalezione w zakamarkach biblioteki

W zakamarkach biblioteki kryją się ciekawe książki. Zapraszam do obejrzenia i wypożyczenia.