Rok szkolny 2021/2022

PODSUMOWANIE AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

Nasza Szkoła otrzymała dyplom za czynne uczestnictwo w międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”. W tym roku w październiku podczas przerw czytało łącznie 377 586 osób. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak imponującego wyniku!

WYSTAWKA KSIĄŻEK O PRAWACH DZIECKA

Nie znasz swoich praw?  Zajrzyj do biblioteki – tu czekają na Ciebie książki na ten temat.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W bibliotece, w tym dniu, na czytelników czekały książki, których bohaterami są misie. Nie lada atrakcją było też poszukiwanie pluszowych miśków, które ukryły się w zakamarkach biblioteki. Przygotowano też niespodziankę dla miłośników gier komputerowych: krzyżówki, gry memo, łączenie w pary, wykreślanki.

Uczniowie klas: 1a i 2b posłuchali fragmentów książek o misiach, które przeczytała im Pani bibliotekarka.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

24 listopada, bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych, zostali pasowani na czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 59. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, nowi czytelnicy otrzymali od Instytutu Książki prezent w postaci książki i karty z kolorowymi literkami do wykorzystania w nauce czytania.

Dziś, po raz pierwszy, mogli wypożyczyć książkę z biblioteki. Obiecali, że będą dbać o książki i często odwiedzać bibliotekę. Trzymamy ich za słowo 😉

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W BIBLIOTECE

22 listopada obchodziliśmy w bibliotece Dzień Życzliwości. Każdy, kto odwiedził w tym dniu bibliotekę, mógł nie tylko wypożyczyć książkę, ale także wylosować „dobre słowo” z kartonika, zakręcić kołem fortuny i podjąć wyzwanie bycia życzliwym dla otoczenia, odnaleźć w rozsypance literowej słowa kojarzące się z życzliwością, a na koniec poczęstować się słodkim upominkiem. 🙂

WYSTAWKA KSIĄŻEK O ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI

Jesteśmy w trakcie obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W bibliotece czekają na Was książki z pięknymi ilustracjami i ciekawymi informacjami na temat tego wydarzenia.

PRZERWA NA CZYTANIE

We wtorek, 26 października, 224 osoby z naszej szkoły zrobiły sobie przerwę na czytanie, biorąc udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. W tym dniu, w bibliotece, można było wypożyczyć przygotowane na tę okazję książki, między innymi o tematyce anielskiej, w nawiązaniu do organizowanego przez Szkolne Centrum Wolontariatu Dnia Anioła.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji bibliotekarz odwiedził z lekturą
„Pamiętnik Czarnego Noska” dzieci z klasy 1a i z mniej znanymi bajkami dzieci z oddziału przedszkolnego.