W naszej Szkole utworzone zostało Szkolne Centrum Wolontariatu, w którym uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami pomagają instytucjom i osobom potrzebującym pomocy.

Celem Szkolnego Centrum Wolontariatu jest rozwijanie wśród uczniów postawy wrażliwości i bezinteresowności na potrzeby innych, nie licząc na żadne korzyści materialne z tytułu swoich działań.

Plan pracy Szkolnego Centrum Wolontariatu

Szkoło Pomóż i Ty

Dzień Pluszowego Misia 🐻🐨🐼

Bardzo miło jest Mam poinformować, że poznański oddział Fundacji Mam Marzenie już po raz czwarty organizuje akcję zbierania nowych maskotek z okazji Dnia Pluszowego Misia .

KIEDY
Sam Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, jednak ze względów organizacyjnych oddział Poznań jako główny dzień wyznaczył 22 listopada. Jest to związane zarówno ze skoordynowaniem całego przedsięwzięcia, jak i z prawidłowym funkcjonowaniem placówek szpitalnych, do których będą dostarczone zabawki.

JAKIE ZABAWKI ZBIERAMY
Przede wszystkim – NOWE!!!
Z tego względu prosimy o zostawienie przyczepionych metek do pluszaków.
Zabawki, które można dostarczać, to oczywiście wszelkiego rodzaju NOWE maskotki i zabawki, a także artykuły szkolne i książki.

JAKICH ZABAWEK NIE ZBIERAMY
Jak podkreślaliśmy to wcześniej – zabawek używanych czy nowych, lecz brudnych lub zniszczonych.

GDZIE ZABAWKI BĘDĄ ROZDAWANE
Zabawki będą rozdawane małym pacjentom poznańskich szpitali. Szpitale, które potwierdziły swój udział, to szpitale przy ulicach: Krysiewicza, Szpitalnej oraz Nowowiejskiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych do wsparcia naszej akcji o dostarczenie maskotek do dnia 19 listopada- umożliwi nam to przygotowanie ich do przekazania dla Fundacji.
Maskotki można zostawiać w bibliotece szkolnej, a także u Pani Ani Martynek oraz Agnieszki Piszczek.

Drodzy Darczyńcy !

Właśnie zakończyliśmy akcję zbierania akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszej zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska w Gaju!

Dziękujemy za każdą miseczkę jedzenia, za każdy ciepły koc, poduszkę czy zabawkę!

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los braci mniejszych nie jest obojętny.

Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami – ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc!Pomoc, którą okazaliście przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!!!

Szczególne podziewania kierujemy do Rady Rodziców!
To dzięki Państwa wsparciu 27 października grupa Szkolnych Wolontariuszy ruszyła w drogę, by przekazać zebrane dary dla bezdomnych zwierząt.

DZIĘKUJEMY🤣😃😍🐕🐩🐈🐱!!!

„Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Każdy z nas może wyprowadzić pieska na spacer i w ten sposób choć na krótką chwilę odmienić jego los!