W naszej Szkole utworzone zostało Szkolne Centrum Wolontariatu, w którym uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami pomagają instytucjom i osobom potrzebującym pomocy.

Celem Szkolnego Centrum Wolontariatu jest rozwijanie wśród uczniów postawy wrażliwości i bezinteresowności na potrzeby innych, nie licząc na żadne korzyści materialne z tytułu swoich działań.

 

Szkoło Pomóż i Ty

W marcu zakończono w naszej szkole XIX edycję akcji „Góra Grosza”. Zebraliśmy 1185,71 zł. Dziękuję wszystkim klasom za każdy grosz i za okazane wsparcie przy segregacji i liczeniu pieniędzy.

 

Katarzyna Jacolik-Gmurczyk

Akcja „Dzieci dzieciom”.Uczniowie klas: pierwszej a, trzeciej, piątej a i siódmej przygotowali kartki z pozdrowieniami dla dzieci ze strefy konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na ich twarzach. Kartki pojadą wraz z darami rzeczowymi zbieranymi przez organizatorów akcji.
Nasz szkolny program Starszak maluchowi wychodzi poza mury szkoły. W miniony czwartek wolontariusze z klasy ósmej poprowadzili zajęcia dla grupy Motylków z zaprzyjaźnionego przedszkola Calineczka. Dzieci bardzo nas polubiły i zaprosiły na kolejne spotkania.
Od poniedziałku 11.03.2019r. startuje w naszej szkole akcja „Opatrunek na ratunek”.
Razem z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio chcemy wspierać polskich lekarzy pracujących w misyjnych przychodniach. Aby mogli skutecznie pomagać potrzebują odpowiednich środków medycznych, a brakuje dosłownie wszystkiego. Odpowiadając na ich prośbę, przez kilka najbliższych tygodni będziemy zbierać: bandaże, gazy, kompresy, plastry, rękawiczki jednorazowe, watę itp. W tygodniu zdrowia, który planujemy już w kwietniu, zebrane opatrunki zawieziemy do siedziby fundacji.
Zachęcamy wszystkich do zrobienia opatrunkowych zakupów w najbliższej aptece i wsparcia akcji:)
Szkolne Centrum Wolontariatu
Kochani ! Dzisiaj pakowaliśmy paczkę dla rodziny. Dzięki Wam będą mieli cudowne Święta!!! Jeszcze raz dziękujemy. Zaspokoiliśmy wszystkie potrzeby: łóżko, odzież, artykuły spożywcze i drogeryjne i to w dużych ilościach. Jest dodatkowo darczyńca 2 materacy do łóżka. Razem było 31 paczek. Wszystkim sprawiło pakowanie wiele radości,  paczki leżały pod choinką, później spakowaliśmy je do samochodu i w niedzielę razem z waszymi koleżankami dostarczymy rodzinie. Dawanie to wielka frajda i radość. Czekamy na spotkanie z dzieciakami by zobaczyć ich radosne miny.  Życzymy miłego weekendu!
Dzisiaj komisyjnie otworzyliśmy puszkę akcji „Szlachetna paczka”, przeliczyliśmy pieniądze. Kochani zebraliśmy 2731 zł! Starczy by kupić łóżka, kurtki, buty, artykuły spożywcze i drogeryjne i zabawki dla dzieci. WSZYSTKIM, którzy wspomogli akcję, by nieść radość innym BARDZO DZIĘKUJEMY.  Gdyby byli jeszcze chętni ofiarować żywność lub artykuły drogeryjne – zapraszamy. Teraz zakupy i wspólne pakowanie. O terminie poinformujemy, a w weekend czas cudów!
Kochani Rodzice, Uczniowie i Grono Pedagogiczne ! Na początku roku szkolnego podjęliśmy wspólnie decyzję o udziale w akcji „Szlachetna paczka”. Wczoraj z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego dokonaliśmy wyboru rodziny którą będziemy chcieli uszczęśliwić. To mama z 4 dzieci. Znamy już potrzeby rodziny – łóżka piętrowe, odzież, żywność. Będziemy zbierać pieniądze do oznaczonych puszek. Jeżeli ktoś zechce ofiarować coś w formie rzeczowej prosimy o kontakt. Otwarcie magazynów nastąpi 8.12. Do tego dnia zakupimy potrzebne produkty wspólnie będziemy je pakować. Prosimy przyłączcie się do akcji i podzielcie się z tymi dla których będzie to przeogromną radość. A kiedy będziecie oglądać reportaże z akcji „Szlachetna paczka” powiecie – ja też mam w tym swój udział. Pamiętaj! Dobro powraca! Dziękujemy.

Dzień Pluszowego Misia 🐻🐨🐼

Bardzo miło jest Mam poinformować, że poznański oddział Fundacji Mam Marzenie już po raz czwarty organizuje akcję zbierania nowych maskotek z okazji Dnia Pluszowego Misia .

KIEDY
Sam Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, jednak ze względów organizacyjnych oddział Poznań jako główny dzień wyznaczył 22 listopada. Jest to związane zarówno ze skoordynowaniem całego przedsięwzięcia, jak i z prawidłowym funkcjonowaniem placówek szpitalnych, do których będą dostarczone zabawki.

JAKIE ZABAWKI ZBIERAMY
Przede wszystkim – NOWE!!!
Z tego względu prosimy o zostawienie przyczepionych metek do pluszaków.
Zabawki, które można dostarczać, to oczywiście wszelkiego rodzaju NOWE maskotki i zabawki, a także artykuły szkolne i książki.

JAKICH ZABAWEK NIE ZBIERAMY
Jak podkreślaliśmy to wcześniej – zabawek używanych czy nowych, lecz brudnych lub zniszczonych.

GDZIE ZABAWKI BĘDĄ ROZDAWANE
Zabawki będą rozdawane małym pacjentom poznańskich szpitali. Szpitale, które potwierdziły swój udział, to szpitale przy ulicach: Krysiewicza, Szpitalnej oraz Nowowiejskiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich chętnych do wsparcia naszej akcji o dostarczenie maskotek do dnia 19 listopada- umożliwi nam to przygotowanie ich do przekazania dla Fundacji.
Maskotki można zostawiać w bibliotece szkolnej, a także u Pani Ani Martynek oraz Agnieszki Piszczek.

 

Drodzy Darczyńcy !

Właśnie zakończyliśmy akcję zbierania akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszej zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska w Gaju!

Dziękujemy za każdą miseczkę jedzenia, za każdy ciepły koc, poduszkę czy zabawkę!

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los braci mniejszych nie jest obojętny.

Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami – ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc!Pomoc, którą okazaliście przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!!!

Szczególne podziewania kierujemy do Rady Rodziców!
To dzięki Państwa wsparciu 27 października grupa Szkolnych Wolontariuszy ruszyła w drogę, by przekazać zebrane dary dla bezdomnych zwierząt.

DZIĘKUJEMY🤣😃😍🐕🐩🐈🐱!!!

„Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Każdy z nas może wyprowadzić pieska na spacer i w ten sposób choć na krótką chwilę odmienić jego los!