Wielokulturowość na lekcji wychowania fizycznego

Wielokulturowość na lekcji wychowania fizycznego – integracja zespołu klasowego w czasie gier i zabaw ruchowych, m.in. „Kin Ball”… gra zespołowa pochodząca z prowincji Quebec w Kandzie.

Spotkanie z książką

30 listopada odbyło się „Spotkanie z książką – czytam Tobie, a Ty mnie”, zorganizowane przez panie: Darię Nowicką i Renatę Balińską, w którym udział wzięli uczniowie klasy 3a i dzieci z Ukrainy z różnych klas. Czytaliśmy fragment książki „Przygody Koziołka Matołka. Cz. 1” w wersji polskiej i ukraińskiej. Następnie dzieci układały historyjki obrazkowe w kolejności wydarzeń.

Nowe książki w bibliotece

Na wystawie w bibliotece można obejrzeć najnowsze książki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można uczyć się języka ukraińskiego albo języka polskiego, dzięki słownikom i rozmówkom. Mamy też coś dla miłośników historii obrazkowych. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś o Ukrainie, wiadomości znajdzie w książkach pod takim tytułem. Nie mogło zabraknąć także: baśni, bajek i opowieści.

Książki można nie tylko oglądać, ale wypożyczyć i przeczytać. Zapraszam!

Tańce z różnych zakątków Europy

Klasy 2a i 2b uczyły się tańców z różnych zakątków Europy: poloneza, zorby, pasodoble i tańca ukraińskiego.

Spotkanie przy herbacie z uczniami i rodzicami

Integracja społeczności szkolnej z rodzinami dzieci z Ukrainy. W trakcie spotkania uczniowie oprowadzili rodziców po szkole, pokazując im swoje ulubione przestrzenie – klasę i ławkę, w której siedzą, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę. Wydarzenie zakończyło się nowymi znajomościami i wspólną grą w planszówki.

Smaki Świata

W ramach Tygodnia Wielokulturowości  klasa 2a poznawała bliżej Meksyk i przygotowywała pyszne tortille.