18 maja, 2021

W dniach od 10.05.2021 do 14.05.2021 w naszej szkole odbywał się Tydzień Przedsiębiorczości.

Uczniowie starszych klas uczestniczyli w projekcie w formie online. Szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z finansami, przedsiębiorczością i pierwszą pracą.

Klasy 4-6 zastanawiały się głównie nad takimi pytaniami, jak:

• Po co są pieniądze?
  • Dlaczego się pracuje?
  • Czy gotówka zniknie?
  • Co oznacza bycie przedsiębiorczym?

W klasach 7-8 było znacznie poważniej. Uczniowie rozmawiali o podjęciu pierwszej pracy, umowach i kodeksie pracy.

• Co zrobić, gdy przyjmą mnie do pracy?
  • Jakie są typy umów?

Dodatkowo wszystkie klasy brały udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi:

Księgową, audytorką finansową – mamą  jednej z naszych uczennic, która  zdradziła nam tajniki pracy w sektorze finansowym

Mistrzynią Europy w koszykówce, która opowiedziała o perspektywach rozwoju w sporcie

Prawniczką, która przedstawiła swoją ścieżkę  kariery oraz podpowiedziała, na co należy zwrócić uwagę podpisując pierwszą umowę o pracę

Klasy 1-3 miały możliwość udziału w Tygodniu Przedsiębiorczości stacjonarnie, dlatego ich sale szkolne zamieniły się w sklepy i stragany, aby wszyscy mogli przećwiczyć, w jaki sposób zawierać umowy kupna-sprzedaży, zrobić listy zakupów. Mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy grając w „Finansiaków”, a także robiąc zakupy w sklepie internetowym.

Klasa 3b zamawia zdrowe zakupy przez Internet. Do dyspozycji mieli ograniczony budżet!

Klasa 3a podczas rozgrywki w Finansiaków. Czy byli bardziej oszczędni w grze niż w życiu?

Klasa 2a na gwarnym straganie. Jabłka tańsze, ale warzywa podrożały.

Dziękujemy naszym gościom, nauczycielom oraz uczniom za dobrze spędzony czas!

Organizatorki
Klaudia Dera