24 października, 2021

Najmłodsze koszykarki klas I-III Szkoły Podstawowej nr 59 wzięły udział w turnieju „Pierwszy krok z koszykówką” w ramach programu Centra Korzykówki MUKS Poznań. Dziewczynki doskonaliły elementy techniczne w wyścigach rzędów oraz zagrały swój pierwszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 45, który skończył się sprawiedliwym remisem.

Dzieci otrzymały Puchar oraz pamiątki z logo MUKS Poznań. Nagrody wręczała Prezes klubu I. Jabłońska razem z zaproszoną I-ligową zawodniczką W. Papiernik. Podekscytowane dziewczynki po powrocie do SP59 pochwaliły się zdobytym trofeum uczniom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz oczywiście Dyrekcji.

Wielkie gratulacje za postawę dzieci – miło było patrzeć na radość czerpaną z możliwości udziału w turnieju.