26 czerwca, 2021

21.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 18, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się Turniej Koszykówki 3×3 dziewcząt i chłopców. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych: rocznik 2008 mł dziewcząt i chłopców oraz rocznik 2006 mł dziewcząt i chłopców. Dziewczynki z rocznika 2008 i mł zajęły III miejsce/ brązowy medal. Dwa zespoły dziewcząt rocznika 2006 i mł wywalczyło kolejno II i III miejsce/ srebrny i brązowy medal. Chłopcy po rozegranych meczach dostali koszulki sportowe, które były nagrodą dla wszystkich dzieci za udział w turnieju. Nasi uczniowie dzielnie rozgrywali mecze z bardziej doświadczonymi koszykarzami z klas sportowych o profilu koszykówka.