Zabawne patyczki

Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię.  Z drewnianych patyczków i innych dostępnych elementów stworzyły wesołe bałwanki, które zabierają się za porządki oraz gromadkę owoców i warzyw zachęcających do zdrowego odżywiania.

Własnoręcznie uszyte maskotki

Miło nam ogłosić, że coraz więcej dzieci w naszej Szkole lubi… szyć! Dzieci potrafią uszyć małe maskotki, jak te śliczne bałwanki i pingwinki. Uczą się przy tym dokładności i wytrwałości.

Bałwanki

Na zajęciach plastyczno-technicznych w świetlicy wykorzystujemy różne materiały, także takie, które można znaleźć w domu. Do wykonania bałwanków potrzebne były nam waciki kosmetyczne, ścinki tkanin, guziki, pomponiki, itp. Powstały śliczne zimowe prace, które zdobią gazetkę.

Świetlica przed Świętami Bożego Narodzenia

W grudniu dzieci angażowały się w prace plastyczne związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Piękne choinki i gwiazdkowa gazetka spodobały się Gwiazdorowi, tuż przed Świętami zostawił w Świetlicy mnóstwo prezentów!

Leśne Skrzaty – praca grupowa – „Kolorowa sówka”
Dzień Dyni
19 października obchodziliśmy Dzień Dyni oraz Dzień Pieczonego Jabłka. Od rana można było spróbować smakołyków z dynią lub jabłkiem w roli głównej. Dziękujemy za pyszne wypieki!
Dynie pojawiły się również na zajęciach plastycznych w świetlicy. Dwie dynie zostały ożywione wszystkimi kolorami tęczy, a trzecia zamieniła się w sowę! Dzieci narysowały pastelami olejnymi i wyskrobały wykałaczkami urocze myszki na tle ich dyniowych domków. Obrazki jak z jesiennej bajki.
 Kasztanowe ludziki i zwierzątka

Podczas jesiennych spacerów dzieci (i nie tylko one), bardzo lubią zbierać kasztany. W tym roku mieliśmy ich w świetlicy cały kosz! Dzieci chętnie się nimi bawiły, wykonując najróżniejsze ludziki, zwierzątka i naszyjniki.

Jesienne drzewka

Malując i odciskając na kartkach folię bąbelkową, dzieci przystroiły drzewka w barwy jesieni.

Liski

Do czego można wykorzystać papierowy talerzyk? Między innymi do wykonania takich oto wesołych lisków!

Ludziki z żołędzi

Dzieci stworzyły ludziki z żołędzi, plasteliny, drucików, piórek… Powstała wesoła gromadka.

Powitanie Jesieni

Zainspirowane nadejściem jesieni, dzieci namalowały piękne, kolorowe liście.

Dzień tworzenia z masy solnej

Czytanie przepisu, odmierzanie odpowiedniej ilości składników, mieszanie i ugniatanie masy okazało się świetną zabawą! Następnie dzieci z zapałem zabrały się do tworzenia serduszek i innych fascynujących kształtów. Kolejnym etapem było ozdabianie gotowych dzieł muszelkami. Pozostało je tylko podziwiać!

Czas wolny w świetlicy.
Czas wolny w świetlicy dzieci poświęcają na zabawę z rówieśnikami i rozwijanie zainteresowań. Codziennie wykonujemy prace plastyczne, konstruujemy najróżniejsze budowle z klocków, czytamy książki, gramy w szachy i bawimy się
 Zabawy integracyjne na boisku.

Dzieci uwielbiają wspólną zabawę na świeżym powietrzu z kolorową chustą KLANZY. Trudno im się dziwić!