Starszak-Maluchowi – 2016/2017

Od listopada 2014 realizowany jest w naszej szkole projekt „Starszak-maluchowi”, który powstał z inicjatywy członków Klubu Przyjaciół  Biblioteki. Polega on na zaangażowaniu dzieci z klas 3-6 do działań mających na celu przedstawienie młodszym kolegom i koleżankom z klas 0-3 swoich umiejętności, pasji i zainteresowań. Jest to projekt, który uwrażliwia starsze dzieci na młodsze, pozwala przełamywać tremę ale też jest to czas integracji pomiędzy starszakami a maluchami.

Na kolejnych spotkaniach w ramach projektu Starszak-maluchowi dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję: posłuchać bajki czytanej przez Julię, Zuzię i Ewę z klasy 4b, zrobić papierowego zajączka i maski zwierząt z Amelką i Małgosią z klasy 6a, pobawić się z Magdą, Zosią i Weroniką z klasy 6b.
To były kolejne spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych z uczennicami klas 6. Klasa 0a razem z Małgosią i Anastazją z kl. 6a miała okazję wykonać karnawałowe maski a dzieci z 0b razem z Magdą mogły  rozwiązać łamigłówki i poukładać puzzle, które dla nich zostały przygotowane.
22 lutego 2017 w ramach „Klubu Elmera” uczennice klasy VI a czytały dzieciom z oddziału 0a i  przedszkolakom z Przedszkola Calineczka. Była to okazja do poznania kolejnej przygody uroczego słonia.
Starszak-Maluchowi to również pomoc jaką niosą starsi uczniowie przy odrabianiu lekcji. Na zdjęciu uczeń klasy 4b Jakub Góralczyk, który bardzo chętnie pomaga dzieciom w świetlicy szkolnej.
W ramach projektu Starszak-Maluchowi uczennice z klasy 6a spotkały się z dziećmi z oddziału 0b. Efektem ich wspólnej pracy były zrobione z płatków higienicznych bałwanki.
Tworzenie zakładek do książek przez dzieci z oddziału 0b wraz z uczennicami z klasy 6a.