Starszak – Maluchowi

STARSZAK-MALUCHOWI

Od listopada 2014 realizowany jest w naszej szkole projekt „Starszak-maluchowi”, który powstał z inicjatywy członków Klubu Przyjaciół  Biblioteki. Polega on na zaangażowaniu dzieci z klas 3-6 do działań mających na celu przedstawienie młodszym kolegom i koleżankom z klas 0-3 swoich umiejętności, pasji i zainteresowań. Jest to projekt, który uwrażliwia starsze dzieci na młodsze, pozwala przełamywać tremę ale też jest to czas integracji pomiędzy starszakami a maluchami.

Starszak-Maluchowi to również pomoc jaką niosą starsi uczniowie przy odrabianiu lekcji. Na zdjęciu uczeń klasy 4b Jakub Góralczyk, który bardzo chętnie pomaga dzieciom w świetlicy szkolnej.
W ramach projektu Starszak-Maluchowi uczennice z klasy 6a spotkały się z dziećmi z oddziału 0b. Efektem ich wspólnej pracy były zrobione z płatków higienicznych bałwanki.
Tworzenie zakładek do książek przez dzieci z oddziału 0b wraz z uczennicami z klasy 6a.