Nauczyciele Wychowania Fizycznego

TURNIEJ KOSZYKÓWKI DLA DZIEWCZĄT Z KLAS III i MŁODSZYCH Dnia 16.12.2015 w SP 18 odbył się Międzyszkolny Turniej „Pierwszy krok z koszykówką” w ramach -Poznańskie Centra Koszykówki MUKS. W zawodach wzięły udział dziewczynki z klas III i młodsze z SP 59, SP 51, SP 1 Kórnik oraz SP 18. Turniej składał się z trzech części: wyścigów rzędów, drużynowych konkursów rzutów z biegu i rzutów wolnych oraz meczów koszykówki. Dzieci wykazywały się bardzo dużym zaangażowaniem. Każde udane zagranie sprawiało im wiele radości. Dla większości dziewczynek był to pierwszy turniej. Szkołę Podstawową Nr 59 reprezentowały następujące uczennice:

1. Szymańska Paulina
  2. Knapik Joanna
  3. Beszterda Aleksandra
  4. Held Oliwia
  5. Samburska Eliza
  6. Przybył Zuzanna
  7. Dudziak Antonina
  8. Maćkowiak Dominika
  9. Pawłowska Tatiana
  10. Czarnecka Łucja
  11. Rogacka Maja
  12. Szaroleta Joanna
  13. Cykowiak Gabrysia

Wyścigi rzędów: I msc. SP 18, II msc. SP 51, III SP 1 Kórnik, SP 59 Kolejność końcowa: Konkursy rzutów z biegu: I msc. SP 59, II msc. SP 18, III msc. SP 1 Kórnik, IV msc. 51 Konkurs rzutów wolnych: I msc. 59, II msc.SP 1 Kórnik, III msc. SP 18, IV msc. SP 51 Turniej koszykówki: I msc. SP 18, II msc. SP 1 Kórnik, III msc. 59, IV msc. SP 51 Gratulujemy sportowej postawy podczas turnieju. Nauczyciele Wychowania Fizycznego MISTRZOSTWA POZNANIA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT 2015/ 2016 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 w dniu 10.12.2015 odbył się drugi etap MISTRZOSTW  POZNANIA  W  KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT. W turnieju udział wzięły cztery szkoły SP 65, SP 70, SP 7 i SP 59, z tego dwie awansowały do półfinału  rozgrywek. Reprezentacja SP 59 po dwóch wygranych meczach i jednej porażce z gospodarzem turnieju, zajmując drugie miejsca w grupie będzie walczyć w półfinałach Mistrzostw Poznania. Słowa uznania dla wszystkich grających w turnieju. Do sukcesu przyczyniły się uczennice klas IV, V, VI:

User comments
  1. Szymańska Natalia
  2. Skorlińska Natalia
  3. Dworek Agata
  4. Kononowicz Daria
  5. Szaroleta Marta
  6. Szaroleta Magdalena
  7. Nowak Lidia
  8. Norbert Oliwia
  9. Sołtysiak Dominika
  10. Cykowiak Aleksandra
  11. Szymańska Paulina
  12. Włodarczak Natalia

Gratulujemy kolejnego sukcesu. Nauczyciele Wychowania Fizycznego MISTRZOSTWA POZNANIA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW W dniu 17.11.2015 r. rozegrano I rundę Mistrzostw Poznania w koszykówce chłopców. Nasza Szkoła rozegrała dwa mecze. Pierwszy ze Szkołą Podstawową nr 51, mecz okazał się bardzo wyrównany na początku, jednak nasi chłopcy zaangażowaniem i wiarą w zwycięstwo wyszli z tego spotkania zwycięsko wygrywając 28 – 13. Drugi mecz ze Szkołą Podstawową nr 14 był dla nas formalnością i nie daliśmy szans przeciwnikom wygrywając aż 63-4. Chciałbym bardzo podziękować chłopakom za walkę i zaangażowanie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Rybarczyk, który okazał się najlepszym zawodnikiem całych zawodów. Jego dorobek punktowy przedstawia się imponująco: 1 mecz 16 pkt (na 28 całego zespołu), 2 mecz 27 pkt (na 63 całego zespołu). BRAWO!!!

Wasz nauczyciel W-F Piotr Wiaderek

Dnia 02.10.2015 r. na boisku szkolnym SP 59 odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora SP 59, w którym brały udział szkoły SP 63, SP 53 oraz pierwsza i druga reprezentacja SP 59. Uczniowie prezentowali swój upór i umiejętności łącznie w 12 meczach. Mecze trwały 2 razy po 10 minut i rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał między innymi trener z Akademii Kreatywnego Futbolu Jarosław Kantorczyk.

W czasie rozgrywek pierwsze miejsce wywalczyła drużyna SP 53. Drużyna w duchu rywalizacji okazała się bardzo zgranym zespołem co w dużej mierze przyczyniło się do zwycięstwa. Na wyróżnienie zasługuje również pierwsza drużyna SP 59. Umiejętnościami i zaangażowanie nie ustępowali zwycięzcom. Zabrakło odrobiny szczęścia.
Na wyróżnienie zasługują uczniowie wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Kadra nauczycielska postanowiła wyróżnić po jednym zawodniku z każdej drużyny tj. SP 59 1 skład Mikołaj Markiewicz, SP 59 II skład Patryk Szubiński, SP 53 Gracjan Kowalski, SP 63 Kacper Szuba. Medale oraz wyróżnienia za najlepszego zawodnika wręczał sam Dyrektor SP 59 Benedykt Rybarczyk.
Wartkie widowisko oraz zaciętą walkę drużyn oglądać mogli pozostali uczniowie klas, a to wszystko w przepięknej scenerii słonecznej, złotej jesieni i przepięknego obiektu sportowego.
 Piotr Wiaderek
?;

Sztafetowe biegi przełajowe Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzież Szkolnej 23 września zorganizował sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza i cieszyły się bardzo dobrą frekwencją. Łącznie w zawodach uczestniczyło 121 zespołów. Nasza Szkoła w składzie: (Rybarczyk Kacper, Nowak Igor, Mieszkowski Bartosz, Modrowski Maciej, Głuchowski Ernest, Pawlaczyk Wojciech, Szaroleta Marta, Bruch Małgorzata, Nowak Lidia, Czermak Gabrysia, Sołtysiak Dominika, Kononowicz Daria) Zajęła bardzo dobre VIII miejsce wśród 35 startujących Szkół  Podstawowych. Na uwagę zasługuje bardzo poważne podejście do zawodów każdej osoby. Chłopaki jak i dziewczyny dały z siebie naprawdę wszystko, każdy w swoim biegu pobił swój rekord życiowy i zaprezentował naprawdę wysoką formę! Jak na początek roku uważam, że zawody należy zaliczyć do bardzo udanych. Gratuluję wszystkim zawodnikom i zawodniczkom i mam nadzieję, że to dopiero początek! ?; Brawo!! Wasz Pan od Wychowania Fizycznego 😉