Rok szkolny 2021/2022

Zajęcia pozalekcyjne sportowe w SP 59 2021/2022

Duża grupa uczniów kl. I-VIII skorzystała z propozycji zajęć sportowych w ramach bezpłatnych programów PASS, PCK MUKS Poznań i SKS. Dzieci podnosiły swoją sprawność fizyczną i umiejętności techniczne na zajęciach z koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Uczniowie chętnie uczestniczyli w turniejach i zawodach organizowanych w ramach w/w programów. Gratulujemy uczniom wytrwałości w dążeniu do wyższej sprawności fizycznej. Dziękujemy rodzicom za współpracę i umożliwienie udziału dzieci w zajęciach sportowych.

„Pierwszy krok z koszykówką” dla klas II-IV

Brawa dla najmłodszych adeptów koszykówki z SP 59. Chłopcy, pomimo problemów kadrowych, wzięli udział w turnieju i zagrali swój pierwszy mecz koszykówki w SP 18. Z wielką przyjemnością oglądało się radość dzieci po każdym zdobytym koszu, rywalizację na boisku i wolę walki. Zaangażowanie i prawdziwa sportowa postawa charakteryzowała uczniów SP 59. Możliwość kibicowania i pełnienie roli trenera była czystą przyjemnością. Gratulujemy postawy!

Koszykarki klas III-V

„Koszykarki klas III-V” z SP 59 w listopadzie wzięły udział w turnieju PCK MUKS Poznań w SP 51. Dziewczynki rozegrały dwa mecze – jeden przegrały, drugi zremisowały. Wzięły także udział w konkursie rzutowym, w którym zajęły drugą lokatę. Najbardziej wartościowe zawodniczki w oczach trenerów zostały indywidualnie nagrodzone, a pozostałe dzieci otrzymały gadżety klubowe i słodkości. Po programie artystycznym przygotowanym przez SP 51 wszystkie uczestniczki turnieju spotkały się z zawodniczką I ligi MUKS Poznań. Dla dzieci to dobra lekcja koszykówki i w miłym towarzystwie spędzony czas… Dziewczynki gratulujemy postawy i dużego zaangażowania!

I etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022

Po wielkim sukcesie dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych ( II miejsce w Poznaniu) wzięliśmy udział w turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców oraz koszykówce dziewcząt i siatkówce chłopców. Najbliżej awansu do finału były tenisistki stołowe, które swoje zmagania w decydującym spotkaniu z SP 18 zakończyły przegrywając stosunkiem punktowym 3:2. Koszykarki w meczu o awans do II rundy do połowy spotkania wygrywały dwoma punktami z SP 11 (szkoła z klasami o profilu koszykówka). W drugiej części trochę wyższą skutecznością wykazała się drużyna gospodarzy. Dziękujemy wszystkim reprezentantom SP 59 za godną postawę i zaangażowanie.

Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

20.10.2021 r. na Woli w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po zdobyciu II miejsca w IMS, SP59 awansowała do Finałów Wojewódzkich. Dużym osiągnięciem był sam udział w tych zawodach, jednak ze względu na inny regulamin, nie wszystkie zawodniczki, które wywalczyły awans mogły startować.

Brawa dla Amelii za rewelacyjny czas na 1000 m, która na swojej pierwszej zmianie przybiegła ósma na prawie czterdzieści szkół.

Podziękowania dla wszystkich dziewczyn za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 59 i za zajęcie 30 miejsca w Województwie.

Turniej „Pierwszy krok z koszykówką”

Najmłodsze koszykarki klas I-III Szkoły Podstawowej nr 59 wzięły udział w turnieju „Pierwszy krok z koszykówką” w ramach programu Centra Korzykówki MUKS Poznań. Dziewczynki doskonaliły elementy techniczne w wyścigach rzędów oraz zagrały swój pierwszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 45, który skończył się sprawiedliwym remisem.

Dzieci otrzymały Puchar oraz pamiątki z logo MUKS Poznań. Nagrody wręczała Prezes klubu I. Jabłońska razem z zaproszoną I-ligową zawodniczką W. Papiernik. Podekscytowane dziewczynki po powrocie do SP59 pochwaliły się zdobytym trofeum uczniom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz oczywiście Dyrekcji.

Wielkie gratulacje za postawę dzieci – miło było patrzeć na radość czerpaną z możliwości udziału w turnieju.

Mistrzostwa Miasta Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 28.09.2021 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców SP59 wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych na Polanie Harcerza w Poznaniu. Uczniowie, pokonując w deszczu trudną trasę, godnie reprezentowali naszą szkołę.

Słowa uznania dla grupy chłopców, którzy bili swoje życiowe rekordy, co świadczy o dużej determinacji – „walcząc” o jak najlepszą pozycję na mecie. Dobrze przygotowani rywale pozwolili reprezentacji chłopców SP59 na zajęcie 14 miejsca.

Wspólne kibicowanie i świetna dyspozycja dziewcząt zaowocowała zdobyciem 2 miejsca w Mistrzostwach Miasta Poznania, zostawiając za plecami poznańskie szkoły sportowe. Super dziewczyny stanęły na drugim stopniu podium, by otrzymać Puchar oraz medale, jednocześnie awansując do Finałów Wojewódzkich. Zmęczone, ale szczęśliwe pozowały do zdjęć, nie zapominając o kolegach z reprezentacji, którzy dołączyli do dziewczyn przy podium, by uczcić tak WIELKI SUKCES SPORTOWY SP59!

Wielkie gratulacje dziewczyny!

Podziękowania dla wszystkich Uczniów, którzy pojechali na biegi sztafetowe.

Podziękowania dla Rodziców za wsparcie i wyrażenie zgody na udział w tak ważnych dla szkoły zawodach sportowych.

Podziękowania dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, którzy dali dzielone światło i umożliwili udział w IMS deklarując pełne zrozumienie i pomoc, a po zawodach serdecznie gratulowali nagrodzonym uczniom.

Wielką radość czuli Nauczyciele WF, widząc ostatnią zawodniczkę po przebiegnięciu 800 m. Tyle emocji – od niedowierzania, przez euforię, by na końcu poczuć wielką dumę i radość!