Rok szkolny 2019/20

Turniej minikoszykówki dziewcząt.

Dziewczynki rocznika 2009 i młodsze z SP 59 wzięły udział w turnieju minikoszykówki w ramach programu Centra Koszykówki MUKS Poznań w SP 18. Uczennice naszej szkoły rywalizowały z SP 18, SP78 i SP1 Kórnik. Dzieci chętnie brały udział w wyścigach rzędów i dzielnie walczyły w meczach, stając przed reprezentacjami szkół z oddziałami sportowymi o profilu koszykówka. Dużym sukcesem jest wygrany mecz z SP 1 i niewielka przegrana w końcówce meczu z SP 78. Bardzo dobrze zaprezentował się gospodarz turnieju, niepokonany zajął I miejsce. Ucieszyło nas trzecie miejsce w turnieju i tytuł najlepiej rzucającej RZUTY OSOBISTE dla uczennicy SP59. W konkursie RZUTÓW z DWUTAKTU po dogrywce o trzecie miejsce dziewczynka z naszej drużyny zajęła czwartą pozycję. Po raz pierwszy na turniej pojechały uczennice klasy trzeciej (4) i klasy czwartej (3), które bez kompleksów aktywnie wspierały starsze koleżanki i zdobyły nowe doświadczenie. Gratulacje dla całego piętnastoosobowego zespołu za podstawę sportowca i godne reprezentowanie SP59.

Od września do grudnia w SP 59 odbywają się bezpłatne zajęcia sportowe. Z oferty mogą korzystać dzieci kl.1-3, 4-8. Aktualny harmonogram dostępny jest w Librusie – ogłoszenia oraz na stronie internetowej SP 59. Bierzemy udział w trzech programach: Animator Sportu Szkolnego, Szkolny SKS oraz Poznańskie Centra Koszykówki MUKS Poznań. Współpracujemy z SZS Poznań, SZS Wielkopolska i klubami sportowymi. Zajęcia mają na celu rozwijać u uczniów zaciekawienie różnorodną aktywnością fizyczną nakierowaną na zdrowie. W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gier sportowych.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 59, 1 października 2019 wzięła udział w Sztafetowych biegach przełajowych. Na Polanie Harcerza nad J. Maltańskim wystartowało 36 uczniów: w ramach Igrzysk Dzieci w biegach sztafetowych 8 × 800 m dziewcząt i chłopców,  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  10 x 800 m dziewcząt i 10 x 1000 m chłopców. Najwyższą 7 lokatę zajęli chłopcy w ramach IMS , dziewczęta 12 miejsce IMS. Igrzyska Dzieci :dziewczynki 18 i chłopcy 20 miejsce. W zawodach startowało ponad 20 reprezentacji szkół poznańskich w każdej kategorii wiekowej. Gratulujemy osiągniętych wyników sportowych starszej grupie chłopców i dziewcząt. Młodszych zachęcamy do dalszej pracy w celu poprawienia swoich rekordów życiowych.

Dwa zespoły reprezentacji SP 59, SP 82 oraz SP 63, 3 października 2019 przystąpiły do turnieju piłki nożnej o ,,Puchar Dyrektora SP 59″. W rozgrywkach wzięli udział chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi. Deszczowa pogoda nie wpłynęła na zaangażowanie zawodników i każdy chciał dać z siebie wszystko. Stworzono mnóstwo ciekawych akcji i padło wiele pięknych bramek.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce – SP 59 I
II miejsce – SP 82
III miejsce – SP 59 II
IV miejsce – SP 63
Gratulujemy i zapraszamy za rok!