Dzień Uśmiechu

Wszyscy znają powiedzenie mówiące, że śmiech to zdrowie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to nie tylko metafora, bo szczery śmiech rzeczywiście wiele zalet dla naszego zdrowia. Istnieje nawet specjalna dziedzina badań nad śmiechem i jego wpływem na organizm człowieka, zwana gelontologią. Coraz częściej można się również spotkać z pojęciem „terapia śmiechem” (geloterapia), która swoje funkcjonuje na założeniu, że śmiech pomaga zwalczyć stres, frustracje czy napięcia emocjonalne.

Śmiech stymuluje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Warto więc spróbować „oszukać” nasz mózg i zmusić się do śmiechu . Ponieważ przyszło nam funkcjonować w trudnych czasach pandemii uśmiechy na naszych twarzach przysłaniają na co dzień maseczki. Dlatego też Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych do niestandardowych obchodów Dnia Uśmiechu – zasłonimy twarze -odsłońmy radość w postaci kolorowych, wesołych, pełnych radości strojów w dniu 2 października. Dzień Uśmiechu to świetna okazja, by postawić na żarty, humor, luz. Tego dnia wszelkie przejawy radości dozwolone!