ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

10 października 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.

To bardzo ważny dzień, szczególnie w obecnym czasie. Sytuacja epidemiczna wpływa na nasze funkcjonowanie. Od wielu miesięcy musimy zmagać się z izolacją, ograniczonym kontaktem z bliskimi, musimy przestrzegać (czasem trudnych do zniesienia) zaleceń i wytycznych. To wszystko powoduje narastający brak poczucia bezpieczeństwa, nasilenie lęku.

Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większa inwestycja – większy dostęp.

Zachęcam wszystkich – rodziców, dziadków, dzieci, nauczycieli, pracowników naszej szkoły – do dbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne, ponieważ jest tak samo ważne, jak zdrowie naszego ciała.
Z tej okazji w szkole zadbaliśmy o zwiększenie świadomości uczniów na temat dbania o swoje zdrowie psychiczne. Na drzwiach sal szkolnych pojawiły się listy do uczniów i nauczycieli z krótkimi wiadomościami motywującymi do działania. Pojawiła się również gazetka psychoedukacyjna, która podpowiada, jak najskuteczniej zadbać o swój dobrostan psychiczny.