Dyżury:

Poniedziałek Wtorek Piątek
1000 – 1440 800 – 1145 1000 – 1240

Szkolne Centrum Mediacji

Szkolne Centrum Mediacji – plan zajęć w tygodniu 08-12.10.2018

Szkolne Centrum Mediacji – plan zajęć w tygodniu 01-05.10.2018

Szkolne Centrum Mediacji – plan zajęć w tygodniu 24-28.09

SZKOLNE CENTRUM MEDIACJI – informacje

W dniach 26.02, 05.03, 12.03, 19.03 oraz 09.04.2019 o godzinie 7:15 odbywają się spotkania uczniów klas 8. z psychologiem pt.: ,,Nie taki egzamin straszny, jak go malują. Cykl spotkań ma na celu przygotowanie uczniów do radzenia sobie ze stresem związanym z EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY.

Na zajęciach młodzież pozna:
– czym jest stres i jak sobie z nim radzić,
– w jaki sposób możemy wpływać na swój nastrój,
– ćwiczenia na skupienie uwagi i trening mózgu,
– sposoby na relaksację i wyciszenie.

Zachęcamy do udziału w zajęciach.

W dniu 05.12.2018r. psycholog szkolny zorganizował spotkania klas 7A oraz 5C z p. policjantem. Pojawiało się mnóstwo pytań ze strony uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii przytoczonych przez p. policjanta oraz wynikających z nich konsekwencji.
SZKOLNE CENTRUM MEDIACJI

W bieżącym roku szkolnym w trakcie godzin wychowawczych odbywają się spotkania uczniów (od oddziału przedszkolnego aż po klasy ósme) z psychologiem, podczas których omawiana jest tematyka tolerancji i dyskryminacji, agresji oraz mediacji (przede wszystkim rówieśniczych) jako jeden z efektywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Warsztaty te mają na celu między innymi podniesienie poziomu kompetencji emocjonalno-społecznych, wzrost umiejętności mediacji jako sposobu rozwiązywania sporów, podniesienie poziomu komunikacji interpersonalnej a także radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach. Tego rodzaju zajęcia – prowadzone w nowatorskiej formie – z pewnością wpłyną na kształtowanie szacunku wobec odmienności, a także ułatwią uczestnikom budowanie poprawnych relacji międzyludzkich.

Dzień języków obcych klasa 0
Dzień kropki: 10.09.2018r.