Rok szkolny 2016/17

Wychowawcy: mgr Marta Dzierżawska i Anna Maćko

  „Wycieczka do Kluczewa”


W miniony piątek udaliśmy się na całodniową wycieczkę do Kluczewa. Dzieci poznały tradycje, w których wyrastały pokolenia na wsi. Zapoznały się z pracą w gospodarskiej zagrodzie, a chętne dzieci miały możliwość dojenia krowy oraz spróbowania mleka prosto od krówek. Dzieci zapoznały się z zawodem kowala, miały okazję obejrzeć z kuźni proces wykucia podkowy szczęścia. Dowiedziały się jak wygląda proces wyrabiania masła. Wszyscy jechaliśmy bryczką po malowniczych okolicach Kluczewa, a na koniec mieliśmy możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku.

  „Dzień Dziecka”

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Było mnóstwo śmiechu, tańców i dobrej zabawy! Wszystkie dzieci dostały słodkie upominki.

„Dzień Mamy i Taty”

Z okazji Dnia Mamy i Taty, dzieci przygotowały dla swoich kochanych Rodziców piękne przedstawienie. Było dużo wesołych tańców, wzruszających piosenek i pięknie recytowanych wierszy! Wzruszenie rodziców mówiło wszystko… Po cudownym występie naszych zerówkowiczów. Rodzice także mieli okazje wykazać się w tańcach – spisali się na medal!

„Nocowanko”

12 maja w piątek, w naszej klasie odbyło się nocowanko. Wszyscy spotkaliśmy się w szkole o godzinie 18 i rozpoczęliśmy od kolacji- pysznej pizzy 🙂 Tego wieczoru wszyscy zostaliśmy prawdziwymi piratami! Dzieci brały udział w konkurencjach pirackich, a gdy się ściemniło, wyruszyliśmy z latarkami na poszukiwanie skarbu piratów. Zabawa była świetna! Klasa 2b zaprosiła nas także na przygotowany przez nich teatrzyk kukiełkowy. Nocowanko zakończyliśmy w sobotę, po zjedzeniu wspólnie przygotowanego pysznego śniadanka.

„Wycieczka do Teatru Animacji”

Dnia 11 maja nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Teatru Animacji na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Przed obejrzeniem sztuki teatralnej, zwiedziliśmy okolice Zamku Cesarskiego. Oglądając „Jasia i Małgosię” na buziach dzieci przez cały czas gościł uśmiech. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki!

 „Zajączek”

Przed  świętami wielkanocnymi dzieci z naszej klasy odwiedził Zajączek 🙂 każdy dostał upominek oraz pyszne słodkości

„Sałatka warzywna”

Pamiętając o zdrowym żywieniu, dzieci z naszej klasy wspólnie wykonały pyszną sałatkę warzywną. Wszyscy pamiętamy, że warzywa mają mnóstwo witamin i dlatego chętnie je zjadamy 🙂 A sałatka warzywna własnej roboty smakuje najlepiej!

„Warsztaty z Wydawnictwa „Zakamarki” – Młodzi Detektywi”

Dziś nasza klasa brała udział w warsztatach organizowanych przez Wydawnictwo Zakamarki z wykorzystaniem serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Dzieci poznały pracę detektywa oraz potrzebne mu akcesoria. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wcieliły się w rolę detektywa, samodzielnie wykonały portrety swoich koleżanek i kolegów. Wszyscy świetnie się bawili! 🙂

„Żegnamy zimę”

Z nadejściem pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, wykonaliśmy wspólnie marzannę. Wysłaliśmy ją daleko w zaświaty, żegnając w ten sposób zimę i witając wiosnę.

„Tańce ludowe”

Nasza klasa czynnie włączyła się w realizację programu Erasmus. Dla przybyłych gości z innych krajów wspólnie z klasą 0b przygotowaliśmy pokaz tańców ludowych. Zatańczyliśmy Poloneza, Krakowiaka, Poleczkę oraz krótką składankę tańców ludowych.

 „Mam talent”

Martynka z naszej klasy brała udział w szkolnym konkursie Mam Talent, śpiewając piosenkę „Alleluja”. Swoim występem poruszyła serca całej widowni

  „Spacer w poszukiwaniu wiosny”

Krótko przed nadejściem kalendarzowej wiosny, wyruszyliśmy na spacer w okolice szkoły w poszukiwaniu pierwszych jej oznak. Po wcześniejszych lekcjach i poznaniu nazw wiosennych kwiatów, dzieci z zaciekawieniem szukały pierwszych kwiatków. Po spacerze już wiemy, że wiosna nadchodzi wielkimi krokami!

„Dzień Kobiet”

8 marca chłopcy z naszej klasy zrobili niespodziankę wszystkim dziewczynkom i z okazji ich święta, podarowali im kwiatki oraz słodkości. Trzeba przyznać, że mamy w klasie samych dżentelmenów!

„Poznajemy ciekawe zawody naszych Rodziców – kosmetyczka”

Dziś wybraliśmy się do pobliskiego salonu kosmetycznego, gdzie pracuje mama naszej Amelki. Dzieci z uwagą oglądały salon i wszystkie urządzenia, które się w nim znajdują. Miały możliwość pomalowania wcześniej przygotowanych paznokci na wybrane przez siebie kolory. Dzieci oglądały jak przebiegają i jak wyglądają różne zabiegi kosmetyczne. Dzieci były zachwycone wizytą w salonie 🙂 Na koniec Pani Agnieszka przygotowała dla nas słodki poczęstunek. Dziękujemy!

„Poznajemy ciekawe zawody naszych Rodziców – fryzjer”

Dzisiaj nasza klasa wybrała się do pobliskiego fryzjera, w którym pracuje mama naszej Lenki. Dzieci zobaczyły jak wygląda salon fryzjerski, jakie są potrzebne narzędzia do pracy fryzjerów. Wszystkie dziewczynki wróciły z pięknymi fryzurami!

„Wizyta Mamy Szymka”

Dzisiaj odwiedziła nas mama Naszego Szymona – przedstawiła nam swój zawód technika odzieżowego. Dzieci przekonały się, jak wiele pracy potrzeba i jak dużo musi być zaangażowanych osób aby została uszyta na przykład jedna sukienka, czy bluzka. Dzieci obserwowały jak się szyje na maszynie, miały możliwość obejrzenia różnych przyborów krawieckich oraz tkanin. Pani Agnieszka na pamiątkę wizyty, uszyła dla dziewczynek piękne tulipany, a dla chłopców marchewki.

„Tłusty czwartek”

Dziś i my obchodziliśmy Tłusty Czwartek 🙂 Po krótkim poznaniu historii święta, każdy z nas zajadał się pysznymi pączkami. To był naprawdę słodki dzień!

Wizyta „Jaskółek” z Przedszkola „Calineczka”

Dnia 22 lutego zaprosiliśmy Koleżanki i Kolegów z Przedszkola „Calineczka” do naszej Szkoły. Jaskółki zwiedziły szkolną bibliotekę, po czym dzieci wspólnie wysłuchały bajkę „O słoniu Elmerze” czytaną przez dziewczynki z szóstych klas. Przedszkolaki były bardzo zachwycone wizytą w szkole!

 „Robimy kanapki”

Dzisiaj poznaliśmy proces powstawania pieczywa. Dowiedzieliśmy się skąd pieczywo bierze się w piekarni, co robi piekarz i skąd ma składniki potrzebne do wypieku chleba. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki.

„Maski karnawałowe”

Utrzymując karnawałowy nastrój, dzieci wykonały maski karnawałowe, tańcząc potem w rytm gorących rytmów samby. Tańczmy sambę wszyscy razem, w kole, brazylijską sambę tańczy całe przedszkole – i MY!

„Bal karnawałowy”

26 stycznia w naszej szkole odbył się WIELKI BAL KARNAWAŁOWY! Było mnóstwo tańca, śpiewu, konkursów i dobrej zabawy! Uśmiechy na twarzach dzieci mówią wszystko!

„Zimowe zabawy na śniegu”

Korzystając z pięknej zimowej pogody, wesoło się bawimy na śniegu i lodzie.

„Dzień Babci i Dziadka”

25 stycznia w klasie 0a odbyło się wielkie święto. Dzieci zaprezentowały przygotowane przedstawienie z okazji święta Babci i Dziadka. Babunie i Dziadziusiowie przybyli w licznym gronie, by oglądać swoje Pociechy. Nie obyło się bez wzruszeń, wzdychania z zachwytu i głośnych braw!

„Konkurs kolęd”

17 stycznia nasza klasa zorganizowała Konkurs Kolęd i Pastorałek dla zerówek i klasy 1. W konkursie brało udział troje dzieci z naszej klasy. Martynka zajęła pierwsze miejsce! Pozostałe dzieci zostały wyróżnione, otrzymały dyplomy oraz upominki. Dla wszystkich uczestników należą się WIELKIE gratulacje i ogromne brawa!!!

„Teatrzyk”

16 stycznia gościliśmy Teatrzyk „Pinokio” z Nowego Sącza, który zaprezentował nam przedstawienie kukiełkowe pt. „Kłamstwa Kozy”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i utwierdziły się w przekonaniu, że kłamstwo ma bardzo krótkie nóżki…

Z wizytą w Przedszkolu „Calineczka”

13 stycznia udaliśmy się na przedstawienie Jasełkowe do Przedszkola „Calineczka”, zorganizowanego przez dzieci 6 – letnie z grupy Jaskółek. Był to dzień pełen zabawy, śmiechu i śpiewu! Wszystkim bardzo się podobało, a dzieci, które wcześniej uczęszczały do tego Przedszkola wyszły baaaardzo zadowolone spotkaniem ze swoimi Paniami, Koleżankami i Kolegami.

„Wigilia klasowa”

22 grudnia po przedstawieniu jasełkowym w szkole, odbyła się w naszej klasie wspólna wigilia. Tego dnia łamaliśmy się opłatkiem, życząc wszystkiego najlepszego, zasiedliśmy do stołu, by ze smakiem skosztować wszystkich pyszności, a nawet odwiedził nas Święty Mikołaj z prezentami. Radość dzieci mówiła wszystko. To był cudowny dzień!

„Tropami czworonożnych przyjaciół”

Dziś nasza klasa wspólnie z klasą 0b wybrała się na wycieczkę do pobliskiego weterynarza i fryzjera dla psów. Pani, która pracuje w salonie opowiedziała nam, jakie zabiegi pielęgnacyjne są najbardziej popularne dla naszych czworonożnych przyjaciół oraz pokazała nam potrzebne do nich narzędzia pracy. Mieliśmy także okazję powąchania różnego rodzaju psich perfum.

„Dzień Pluszowego Misia”

25 listopada dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy przyszli ze swoimi ulubionymi maskotkami, stawiając tego dnia swoich ulubieńców na honorowych miejscach. Nie brakowało zabawy przy muzyce, rozwiązywania zagadek i rebusów oraz wykonania wspólnej pracy plastycznej. Na zakończenie dnia pełnego niespodzianek dzieci, jak prawdziwe niedźwiadki smakowały ciasteczek maczanych w pysznym, słodziutkim miodziku.

„Dzień Niepodległości”

Dziś w naszej klasie obchodziliśmy uroczystość odzyskania niepodległości. Dzieci wysłuchały opowieści na temat odzyskania niepodległości, a także dowiedziały się co to znaczy „niepodległość”. Wykonaliśmy pracę grupową „Dzień Niepodległości”. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz omówiliśmy znaczenie symboli narodowych. Na zakończenie dzieci zrobiły piękne biało- czerwone kotyliony.

„Robimy zapasy na zimę – ogórki kiszone”
„Robimy zapasy na zimę – dynia”
Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu”
„Wyjście na cmentarz”

Przed świętem Wszystkich Świętych udaliśmy się na pobliski cmentarz. Dzieci zapaliły znicze przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

„Spotkanie ze Strażą Miejską”
„Pyszny i zdrowy koktajl owocowy”
„Kukiełki warzywne”
„Wycieczka w poszukiwaniu darów jesieni” – wrzesień