Wychowawca: mgr Danuta Roszyk

W klasie 2a na j. angielskim w ramach podsumowania działu dzieci wykonały świetny projekt pt.: ,,Trendy Clothes” wykorzystując przyniesione przez siebie kawałki materiałów.
W poniedziałek 4 marca gościliśmy w naszej klasie mamę Eldara, która zaprezentowała nam Kirgistan – kraj, w którym się urodziła i wychowała. Na samym początku zostały zaprezentowane przepiękne stroje regionalne, w które ubrani byli uczniowie naszej klasy i koledzy z klasy VII. Następnie podziwialiśmy ludowy taniec Kirgiski, który wykonała tancerka z Kirgistanu. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że większość terytorium kraju pokryte jest górami, a najwyższy szczyt wynosi 7449 m. n.p.m. Językiem urzędowym jest język rosyjski i kirgiski.
W dniu 06.02.2019 w klasie 2A odbyły się zajęcia pt.: ,,Nasze emocje.” Warsztaty zostały poprowadzone przez psychologa Martę Wygocką oraz pedagoga Esterę Pytel. Dzieci z ogromną chęcią wypowiadały się na temat znanych im emocji, z ciekawością wysłuchały krótkiego wykładu oraz przystąpiły do zadania, którego efekty doskonale widać na zdjęciach.
Dnia 26.11. 2018 r, klasa IIa udała się na wycieczkę do Urzędu Miasta Poznania, gdzie w sali sesyjnej przyjął nas prezydent Mariusz Wiśniewski. Opowiedział nam o swojej pracy i pracy radnych miejskich.

Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie realizowaliśmy kolejny etap projektu „Cztery żywioły i dwa koziołki”. Tym razem podążaliśmy tropem ognia.

Wycieczka klasowa na Ostrów Tumski- zwiedzanie Katedry, poznanie grodu Mieszka I.