mgr Dorota Skrzypczak

W tym samym dniu uczestniczyliśmy również w baliku karnawałowym. Wielu z nas przeistoczyło się np. w policjantów, księżniczki czy też piratów. Wybraliśmy klasowego króla i królową tańca, którymi zostali Klaudia i Kuba. Zabawa była świetna!

14 lutego wybraliśmy się na przedstawienie „Dzika Afryka”. Razem z głównym bohaterem Kazikiem, uczestniczyliśmy w podróży po Afryce. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy, np. jakie zwierzęta możemy spotkać na tym kontynencie.

Gościem naszej klasy była autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, p. Agnieszka Idziak. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o różnych miejscach w naszym mieście, budowaliśmy także gród z klocków. Cztery żywioły i dwa koziołki
W ramach programu „Mali Poznaniacy”uczestniczyliśmy w wycieczce Poznań, gród na wyspie. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Katedrę oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o historii naszego miasta.
27 września byliśmy na wycieczce w Ogrodzie Dendrologicznym. Odszukiwaliśmy różne gatunki drzew, ich owoce oraz zwiedziliśmy pasiekę. Wycieczka była udana i wzbogaciła naszą wiedzę o drzewach.