EcoBots na ratunek!
Podczas zajęć uczniowie poznali blokowy język programowania w MicroBit. Stworzyli swoje pierwsze programy – tańczący robot LED oraz grę w papier kamień nożyce. Nauczyli się również wstawiać tekst, importować i eksportować pliki z programem. Pierwszy etap poznania płytki zakończył się sukcesem. Młodzi programiści są nią zachwyceni i już nie mogą się doczekać drugiego etapu. Tworzenia muzyki, która pomoże rośliną się rozwijać i piąć ku górze jak umiejętności uczniów.
Gdy weźmiemy coś wyglądającego normalnie, jak na przykład rzęsa i umieścimy ją pod mikroskopem, to zdziwimy się jak strasznie i obco wygląda. Otaczające nas rośliny najczęściej podziwiamy ze względu na ich kwiaty, czasem liście czy zapach. Mało kto zastanawia się jak wyglądają one od środka. Struktury widoczne pod mikroskopem bardzo często zachwycają nas kształtem, a czasami i kolorem – w dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4b zgłębiali tajniki życia pod mikroskopem. W czasie zajęć uczestnicy samodzielnie przygotowywali preparaty i oglądali je pod mikroskopem świetlnym. Dodatkowo ćwiczyli obliczanie możliwości powiększenia obserwowanego obrazu w zależności od użycia wybranego obiektywu. Zajęcia odbyły się dzięki grantowi mPotęga dla klas 4-6. Kolejne klasy już są gotowe, by podjąć to wyzwanie – relacje już wkrótce.
Bryły przestrzenne w życiu dziecka pojawiają się już w pierwszych miesiącach życia. Klocki różnego kształtu i wielkości są tego najlepszym przykładem. A im dziecko starsze tym mammy większe pole do popisu 😉Można stworzyć wspólnie razem takie bryły!
W dniu dzisiejszym w ramach spotkań z mPotęgą wspólnymi siłami klasa 8a stworzyła takie cuda.
Uprawa roślin doniczkowych jest zajęciem lubianym przez wiele osób. Aby jednak rośliny doniczkowe zdrowo rosły, należy przestrzegać podstawowych zasad ich uprawy. W tym tygodniu wezwanie podjęła klasa 6b- uczniowie założyli swoje klasowe ogrody – a to dopiero początek 😄 Kolejne klasy są gotowe do działania- relacje już wkrótce – trzymamy kciuki 💪🤗😍 Spotkania odbywają się w ramach grantu mPtęga 👏👏👏
Ogrody stworzone przez 7A