21 grudnia, 2020

“Wyobraźnia jest ważniejsza
od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona…”
( A. Einstein)

Niezależnie od tego czy masz duży, czy mały zestaw klocków Lego przyłącz się do naszego konkursu. Ważna jest ilość pomysłów w twojej głowie a nie liczba klocków użyta do jego realizacji.

Regulamin konkursu na konstrukcję z klocków Lego

1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła podstawowa nr 59 w Poznaniu

1. Cele konkursu:
  • Kształcenie i rozwijanie wyobraźni przestrzennej.
  • Rozwijanie zdolności manualnych.
  • Rozbudzanie zainteresowań z zakresu projektowania i konstruowania.

1. Warunki uczestnictwa:
  • Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 0-3
  • Każdy uczestnik wykonuje przestrzenną konstrukcję z klocków LEGO związaną z ulubioną książką.
  • W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 2 prace jednego uczestnika.
  • Konstrukcja konkursowa musi być oryginalna, wykonana samodzielnie i specjalnie na potrzeby Konkursu. Nie może być wykonana z gotowego zestawu LEGO.
  • Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie zdjęcia konstrukcji na adres mailowy: szk59@wp.pl Wiadomość musi być opisana imieniem, nazwiskiem uczestnika, szkołą i klasą do której uczęszcza. Konieczne jest podanie tytułu i autora książki, która była inspiracją do wykonanej pracy.
  • Termin nadsyłania prac upływa 18 stycznia 2021r.
  1. Kryteria oceny pracy
  • Walory artystyczne i estetyka pracy
  • Pomysłowość i oryginalność wykonania pracy
  • Inwencja twórcza autora
  • W skład jury wchodzą: Przewodnicząca: Pani Dyrektor Magdalena Górecka, członkowie: Panie: Aneta Ostrowska, Emilia Korbanek, Kamila Kowbel

1. Wyniki konkursu:
  • Ogłoszenie wyników nastąpi 25 stycznia 2021r. na stronie internetowej szkoły
  • O możliwości odbioru nagród poinformujemy zwycięzców w wiadomości prywatnej
  • Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

1. Postanowienia końcowe:
  • Konkurs zostanie zakończony wystawą fotograficzną na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym FB
  • Wszystkie dane uczestników i prace konkursowe będą przechowywane zgodnie z RODO (Klauzula informacyjna RODO znajduje się na stronie internetowej szkoły SP59 w Poznaniu)
  • Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikowanie zdjęcia konkursowego na stronie www szkoły i szkolnym facebooku przetwarzanie danych osobowych.

Organizatorzy:

Aneta Ostrowska, Emilia Korbanek