Biblioteka szkolna – mgr Katarzyna Jacolik-Gmurczyk

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
 825 –1030 

1230 – 1350

 825 – 930 

1130 – 1425

1230 – 1400 725 – 1000  830 – 1200
adres e-mail: sp59.biblioteka@interia.pl

Drodzy Czytelnicy,
w sytuacji kiedy nie dla wszystkich starczy książek (lektur) w bibliotece szkolnej poniższe adresy  pomogą Wam dotrzeć do tych książek on-line.

Lektury On-Line
Wolne Lektury: http://wolnelektury.pl/
Lektury on-line: http://www.gizycko.um.gov.pl/lo2/biblioteka/on-line.htm
Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej: http://literat.ug.edu.pl/autors.htm
Lektury dla Szkoły Podstawowej: http://lektury-on-line.strefa.pl/
Lekturyonline.pl: http://lekturyonline.pl/
„W maju dzieci z Przedszkola Calineczka – Żabki i Biedronki – miały okazję posłuchać opowieści o niezwykłym słoniu Elmerze”.
„W kwietniu biblioteka szkolna gościła dzieci z Przedszkola Calineczka”.
W ostatnim czasie biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilkadziesiąt książek. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom: Pani Małgorzacie Sternie, Pani Magdalenie Banasik, Alicji Sternie, Jasiowi Sternie oraz Mateuszowi Borkowskiemu.
Zapraszam do biblioteki.
W kwietniu zostały zakupione nowe książki do biblioteki szkolnej. Pieniądze na cel zostały zebrane podczas Loterii używanych zabawek.
Kolejne spotkanie w skarpetkowym świecie połączone zostało z konkursem „Tworzymy skarpetkowych bohaterów”. Wyróżnione prace należą do: Hanny Mielcarek (Ia), Amelii Heromińskiej (Ia), Jolanty Brzostowicz (Ib) i Marcela Spychalskiego (IIIc)
Spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b w ramach Klubu Franklina.
Podczas lekcji bibliotecznej w klasie Vb przeprowadzony został konkurs „Jak wygląda mól książkowy?”. I miejsce zajęła Julia Przybył, II miejsce Anna Florczak a III miejsce należało do Zuzanny Przybył. Gratuluję.
Kolejne spotkanie Klubu Franklina.
W listopadzie i grudniu biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilkadziesiąt książek. Ofiarodawcami byli uczniowie naszej szkoły: Maja Bartkowska, Jędrzej Przybylak, Robert Aluchna. Przy ich opracowywaniu pomagały uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki – Alicja Szymańska i Klaudia Musielak. Wszystkim  serdecznie dziękuję.
W grudniu drzwi biblioteki szkolnej zostały ozdobione przez uczniów klasy IIIa.
Na piątym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika dzieci miały okazję posłuchać historię skarpetki, która zwinęła się w rożek i przysiadła na krzaku różanym, a potem wygrała konkurs na najpiękniejszy kwiat. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci zrobiły skarpetkowe kukiełki.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017

24 listopada 2017 w naszej szkole odbyło się Pasowanie na czytelnika. W tym dniu uczniowie klas pierwszych mieli okazję dowidzieć się czegoś więcej o bibliotece szkolnej, o książkach, wypożyczaniu oraz mieli okazję rozwiązać zagadki i łamigłówki o bajkach. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz otrzymali drobne upominki, które ofiarowała Pani Małgorzata Sterna. Plakaty na tę okazję wykonali uczniowie z klasy 6 a dekorację biblioteki Alicja Szymańska i Klaudia Musielak z Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Kolejne spotkanie z Franklinem w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b
Na czwartym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika dzieci posłuchały o przygodach szarej, drapiącej skarpetki, której nikt nie chciał. Był to dobry moment by podyskutować z dziećmi o wrażliwości i życzliwości w stosunku do innych, o niesieniu pomocy kiedy komuś zagraża niebezpieczeństwo. Na koniec dzieci szukały dla skarpetek wyjścia z labiryntu.
Na trzecim już spotkaniu Klubu Małego Czytelnika dzieci miały okazję posłuchać o losach kolejnej skarpetki. Było to spotkanie, na którym dzieci narysowały największe skarpety świata 🙂 a także wzięły udział w konkursie na najszybsze dobieranie skarpetek do pary. I miejsce zajęła Zosia Woźniak z kl. Ia, II miejsce zajęły Klaudia Staszak Ib i Julia Suszka Ia  a III miejsce należało do Amelki Heromińskiej z klasy Ia. Wszystkim gratuluję.
Katarzyna Jacolik-Gmurczyk
„Drugie spotkanie Klubu Małego Czytelnika upłynęło pod znakiem słuchania kolejnej opowieści o nietuzinkowych skarpetkach oraz projektowaniu własnej skarpetki”.
„W październiku do biblioteki szkolnej zostały zakupione książki za pieniądze (257 zł), które Klub Przyjaciół Biblioteki zebrał podczas „Loterii używanych zabawek”. Wszystkim ofiarodawcom – dzieciom i ich rodzicom- dziękujemy”
 Od tego roku przy bibliotece szkolnej działa Klub Małego Czytelnika skierowany jest do dzieci klas 1-2, które w piątki przebywają w świetlicy szkolnej. Na spotkaniach klubu dzieci mają okazję posłuchać ciekawych opowiadań, historii, podyskutować o przeczytanym fragmencie oraz zrobić pracę plastyczną. Na pierwszym spotkaniu (20.X.2017) zaczęliśmy czytać książkę Justyny Bednarek pt:” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.