Informacje

Książkowe Mikołajki w bibliotece szkolnej
 „Światowy Dzień Pluszowego Misia”

25 listopada 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Oto rezultat lekcji bibliotecznych, które zostały przeprowadzone w klasach 5-6. Są to gry planszowe, które powstały w oparciu o przeczytane książki i lektury.
Pasowanie na czytelnika

16 listopada 2016 w bibliotece szkolnej miało miejsce Pasowanie na czytelnika. Dzieci z klasy I miały okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, posłuchać o tym jak należy obchodzić się z książkami, porozwiązywać łamigłówki i zagadki. Ale  przede wszystkim złożyły przyrzeczenie czytelnika, które uprawnia je do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Na tę okazję biblioteka została udekorowana przez uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Pragnę zaprosić i zachęcić wszystkich rodziców do korzystania z Biblioteczki rodzica, która znajduje się przy automacie z napojami. Każdy może zabrać ze sobą książkę do domu a po przeczytaniu oddać z powrotem na półkę. Jeśli ktoś z Państwa posiada ciekawe książki i chce się podzielić z innymi to zachęcam do przynoszenia ich do biblioteki szkolnej.

 

Logotyp Szkoły Podstawowej nr 59 w Poznaniu