Informacje

27 kwietnia 2017 po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Loteria używanych zabawek. Zebraliśmy 257 zł. Jest to kwota, za którą zostaną zakupione  książki do biblioteki szkolnej. Klub Przyjaciół Biblioteki dziękuje wszystkim za ofiarowane zabawki i zaangażowanie.
W ostatnim czasie szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży. Ofiarodawcami byli: Rada Rodziców, Weronika Bruch (IVa) i Jędrek Przybylak (IIIb). Wszystkich uczniów zapraszam do zapoznania się z nowościami.
Od października dzieci z oddziałów przedszkolnych mogą uczestniczyć w czytelniczym Klubie Franklina i Klubie Elmera. Na spotkaniach mają okazję posłuchać o ciekawych przygodach swoich bohaterów oraz wykonać pracę plastyczną.
W lutym i marcu naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Calineczka. Miały okazję zwiedzić bibliotekę szkolną, zapoznać się z zasobami książkowymi, zobaczyć najstarsze egzemplarze naszej biblioteki. Uczennice z klasy 6a przeczytały maluchom o przygodach uroczego słonia Elmera.
W lutym, na zaproszenie p. Anety Ostrowskiej, naszą szkołę odwiedził znany i lubiany pisarz Pan Łukasz Wierzbicki. Jest on autorem znakomitych książek dla dzieci i młodzieży m.in. „Dziadek i niedźwiadek”, „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”.
Książkowe Mikołajki w bibliotece szkolnej
 „Światowy Dzień Pluszowego Misia”

25 listopada 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Oto rezultat lekcji bibliotecznych, które zostały przeprowadzone w klasach 5-6. Są to gry planszowe, które powstały w oparciu o przeczytane książki i lektury.
Pasowanie na czytelnika

16 listopada 2016 w bibliotece szkolnej miało miejsce Pasowanie na czytelnika. Dzieci z klasy I miały okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, posłuchać o tym jak należy obchodzić się z książkami, porozwiązywać łamigłówki i zagadki. Ale  przede wszystkim złożyły przyrzeczenie czytelnika, które uprawnia je do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Na tę okazję biblioteka została udekorowana przez uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Pragnę zaprosić i zachęcić wszystkich rodziców do korzystania z Biblioteczki rodzica, która znajduje się przy automacie z napojami. Każdy może zabrać ze sobą książkę do domu a po przeczytaniu oddać z powrotem na półkę. Jeśli ktoś z Państwa posiada ciekawe książki i chce się podzielić z innymi to zachęcam do przynoszenia ich do biblioteki szkolnej.

 

Logotyp Szkoły Podstawowej nr 59 w Poznaniu