Wspomnienia z klasy VI
Zakończenie roku szkolnego 2017/18
Igrzyska lekkoatletyczne
W dniach 16-18 maja 2018 roku klasa VI była na wycieczce. Główne punkty programu wycieczki to: Wrocław (ZOO), Kraków, Ojców.
PROJEKT NOWE HORYZONTY

W dniu 04.04.2018 klasa VI po raz kolejny brała udział w projekcie NOWE HORYZONTY. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Labirynt” w studyjnym kinie MUZA. Po seansie uczestnicy udali się na lekcję muzealną do Muzeum Archeologicznego, temat zajęć: Czarownica, kat i inne uroki średniowiecza.

PROJEKT NOWE HORYZONTY

W dniu 06.03.2018 klasa VI po raz kolejny brała udział w projekcie NOWE HORYZONTY. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Storm” w studyjnym kinie MUZA. Po seansie uczestnicy udali się na lekcję muzealną do Muzeum Archeologicznego, temat zajęć: Mózg przez nos, czyli przewodnik młodego balsamisty.

Rekolekcje 2018
 W dniu 23.03.2018 reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w finale XI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce „60 punktów na 6”, który odbył się w SP 20. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie wykazali się wiedzą i pomysłowością. Połączenie nauki i zabawy zostało uhonorowane dyplomami wręczonymi uczestnikom na końcu finału.
 X edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

W dniu 17.03.2018 uczniowie SP 59 wzięli udział w finale X edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

ODWRÓCONA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 21 grudnia 2017 roku odbyła się w klasie VI nietypowa lekcja języka polskiego. Zajęcia pt. „ORTOGRAFIA” przygotował i przeprowadził pan Marcin Jóźwiak. Lekcja była bardzo ciekawa. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali w niej aktywnie udział.

Sporty zimowe 2018

Dnia 16 stycznia 2018 roku spadł długo oczekiwany śnieg. W związku z tym zajęcia Wychowania Fizycznego klasy szóstej (w dniach 16 i 17 stycznia 2018 roku) odbyły się w plenerze. W trakcie zajęć uczniowie brali udział w wojnach śnieżnych, w zawodach lepienia bałwanów i budowaniu Igloo. Inicjatorem pasjonujących i miłych zajęć był nauczyciel WF, mgr Bartosz Kubacki.

Wigilia klasowa

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 8 grudnia 2017 r. klasa szósta wraz z wychowawcą i licznym gronem rodziców udała się „na podbój” Centrum Nauki. Uczniowie w pierwszej kolejności odwiedzili Planetarium, gdzie mieli możliwość podziwiania gwieździstego nieba, a później przybliżyli sobie: „Historię komunikacji – od starożytności do czasów współczesnych”. Następnie w małych zespołach rozpoczęliśmy zwiedzanie ekspozycji, każdy obiekt można, a nawet trzeba było dotknąć i sprawdzić jego działanie. Uczniowie mieli świetną okazję do powtórki materiału z zakresu lekcji przyrody. Wycieczka była bardzo interesująca i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!  Film – „Smocze Serce”
„Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.”

William Wordsworth

PROJEKT NOWE HORYZONTY

W dniu 08.11.2017 klasa VI rozpoczęła udział w projekcie NOWE HORYZONTY. W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu „Wicher”, która odbyła się w studyjnym kinie MUZA.
Po seansie uczestnicy projektu udali się na wzgórze Św. Wojciecha i cmentarz ZASŁUŻONYCH WIELKOPOLAN. W czasie wycieczki edukacyjnej uczniowie odwiedzili Stary Rynek i okolice.

Historyczne miejsca w Poznaniu
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017 – ODWRÓCONA LEKCJA PRZYRODY

Dnia 13 października 2017 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyła się w klasie VI niekonwencjonalna lekcja przyrody. Zajęcia pt. „Podróże i odkrycia geograficzne” przygotowała i przeprowadziła pani Alicja Szymańska, a do grona uczniów dołączyła nowa uczennica Hania. Lekcja była bardzo ciekawa. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali w niej aktywnie udział i marzą o podobnych zajęciach w przyszłości.

Akcja „Sprzątanie świata”
Dzień Chłopca
Regaty Kajakowe – Błyskawica OPEN 2017. Mateusz Wojkiewicz – brązowy medal w konkurencji indywidualnej 1200 m chłopców