Wychowawca: mgr Renata Domachowska

zastępca przewodniczącego: Nikodem Owczarczak
skarbnik: Zuzanna Przybył

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Nikodem Owczarczak

Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach lekkoatletycznych oraz grach zespołowych.

W dniu 04.06.2019r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 6B z paniami policjantkami w ramach programu prewencyjnego zorganizowane przez psychologa i pedagoga szkolnego. Tematem spotkania była problematyka konsekwencji związanych z zażywaniem, posiadaniem oraz produkcją środków odurzających.

Przygoda z Survivalem – Chorzępowo
Dzień sprzątania świata może być bardzo przyjemny.
Rekolekcje Wielkopostne – wyjazd  do Lichenia
Dzień kobiet

Tradycyjne życzenia, słodkości i niespodzianka – zaproszenie do kina, tak przebiegał Dzień Kobiet w naszej klasie.

Klasa 6b włączyła się do projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.
Spotkanie klasowe przy choince.

W ostatni dzień przed świętami tradycyjnie składamy sobie życzenia, wręczamy prezenty i bierzemy udział, występując lub oglądając, w przedstawieniu jasełek.

Wykorzystujemy nowy, świąteczny wystrój szkoły, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wycieczka do Muzeum Bambrów i Muzeum Wojskowego – lekcja historii – „Symbole narodowe i powstanie hymnu”.

W ramach obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w lekcji historii przygotowanej przez specjalistów w Muzeum Wojskowym. Poznaliśmy historię powstania hymnu narodowego i dowiedzieliśmy się jak wyglądają i gdzie są stosowane symbole narodowe.

100-Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczestniczymy w różnorodnych zajęciach uświetniających 100-Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podczas lekcji rozwiązujemy interaktywny quiz historyczny, zespół muzyczny śpiewa i gra podczas akademii, sadzimy dąb i zakopujemy kapsułę czasu.

Kapsuła czasu – projekt gazety.
Pokazy eksperymentów przyrodniczych fundacji Einsteina.

12 października 2018 roku mieliśmy niezmierną przyjemność gościć przedstawicieli Fundacji Einsteina – ideą działania fundacji jest innowacyjne podejście do procesu kształcenia młodzieży. Fundacja proponuje naukę przez zabawę, pokazanie fizyki, chemii i przyrody od strony praktycznej i ciekawej. Fundacja kładzie nacisk na indywidualne doświadczenia oraz pokazy interaktywne, które pozwalają na przekazywanie wiedzy w sposób prosty i poparty przykładami. Jest to gwarancją zrozumienia i zapamiętania materiału. Nie zastąpi to pracy z podręcznikami, ale z pewnością pomoże zmienić podejście uczniów. Uczniowie naszej klasy bawili się świetnie!

„Rajmos” 2018

Uczniowie pożegnali lato na trasie przez Puszczę Zielonkę, z Czerwonaka, Dziewiczą Górę do Kicina.

Kropka towarzyszy nam na co dzień. Szukamy jej różnych zastosowań.

Wycieczka do Biskupina

Coroczna atrakcja zorganizowana przez studentów – festyn archeologiczny. Poznajemy najstarszą historię Polski, oglądamy rekonstrukcję dawnych bitew, zwiedzamy wystawę.