Wychowawca: mgr Anna Pakura

Samorząd klasowy:
Przewodniczący: Marianna Braszka
Zastępca: Ignacy Zamelski
Skarbnik: Joanna Szaroleta

Wigilia

Jak co roku spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia. Przy wtórze kolęd był tez czas na świąteczne smakołyki i upominki.

Wcześniej wzięliśmy udział w jasełkach. Większość uczniów naszej klasy wystąpiła w tym pięknym przedstawieniu.

Warsztaty
Przygotowując się do kiermaszu świątecznego intensywnie pracowaliśmy na warsztatach. Z pomocą członków rodzin przygotowaliśmy m. in. torby ekologiczne, słoiczki pełne pachnących pierników, skrzaty duże i małe, filcowe renifery z bardzo słodkimi rogami, koronkowe łapacze snów i inne wyjątkowe przedmioty.
Z okazji Święta Niepodległości razem z paniami Anną Martynek, Magdaleną Banasik i Elżbieta Domagałą przygotowaliśmy koncert pieśni patriotycznych dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej.

Na zajęciach przygotowaliśmy kolejne lapbooki – tym razem o naszej ojczyźnie.

Klasa 6a wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Z kwiatami za pan brat”, organizowanym przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą SA.
Przy okazji pracy z lekturą „Hobbit” zaczęliśmy nasza przygodę z lapbookiem, czyli tzw. „książką na kolanach”. To forma projektu, który ograniczać może tylko nasza wyobraźnia. Niektórzy nazywają lapbooki „wielką ściągą” – można w nich zamieścić wszystko, co zechcemy na dany temat. Sami zaprojektowaliśmy nasze lapbooki, przygotowaliśmy materiały, wybraliśmy informacje. Dzięki nim przy dobrej zabawie utrwalaliśmy wiedzę o lekturze i mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

W październiku na lekcji wychowawczej sprawdzaliśmy, jak dobrze znamy zasady obowiązujące w szkole. Okazało się, że znamy je bardzo dobrze!
Filmowe świętowanie Dnia Chłopaka.
Sprzątanie świata
Międzynarodowy Dzień Kropki