Klasa IIIa

Wychowawca: Dorota Skrzypczak

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu J. Angielskiego OLIMPUSEK
Mikołajkowa wycieczka.

W mikołajki opuściliśmy szkołę i udaliśmy się na mikołajkową lekcję do Muzeum Archeologicznego. Pani animatorka opowiedziała nam o historii Św. Mikołaja. My sami zaś, wykonaliśmy kalendarze adwentowe i ozdabialiśmy bombki. Kolejną atrakcją, którą przygotował nam Mikołaj była wizyta w Blubry 6D. Tam, po założeniu „czarodziejskich okularów” przenieśliśmy się do dawnego Poznania. Wysłuchaliśmy także legend i gwary poznańskiej.

 Dzień Postaci z Bajek.

W związku ze Światowym Dniem Postaci z Bajek również w naszej szkole obchodziliśmy to święto. Nasze koleżanki i koledzy przebrali się za postacie z ulubionych bajek, a wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie … „Profesorek Wodorek w Kosmosie”.

 Wizyta w kinie.

Wszyscy kochamy psiaki i dlatego nie mogło nas zabraknąć na filmie „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Film przypadł nam do gustu, było wiele śmiechu i radości. Projekcję poprzedziła prezentacja „Kejter też Poznaniak”.

Logotyp Szkoły Podstawowej nr 59 w Poznaniu