Wspomnienia z klasy II
 Z 12 na 13 maja w naszej klasie odbyło się NOCOWANKO. Tematem było magiczne miejsce jakim jest teatr. W czasie zajęć przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” które zostało wystawione podczas wyjątkowego nocnego spektaklu dla dzieci z oddziału przedszkolnego.
 „Pętelki, piosenki i literki” to projekt przygotowany w tym semestrze dla uczniów klasy 2b. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach w których z drobnych elementów plastycznych powstał „Wiosenny obraz” Spotkanie było pretekstem do rozmowy na temat budzącej się do życia przyrody.
Pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy w Ogrodzie Botanicznym. Szukaliśmy budzącej się do życia przyrody. Wykonaliśmy ludziki, którym przy odpowiedniej pielęgnacji w domu wyrosły długie zielone włosy.
Mam Talent

Do klasowego konkursu Mam Talent zgłosiło się czterech śmiałków.

Kasia Ida raczyła nasze zmysły piękną melodią wyczarowaną swoimi palcami. Mikołaj Kowalski pobudzał nasze umysły magicznymi sztuczkami, które miały swoje wyjaśnienie w prawach fizyki. Piotr Woźniak i Bartek Krawczyk zaprezentowali piosenkę „Jutro znów będzie pomidorowa” Wszyscy fantastycznie się bawiliśmy. Naszą reprezentantką w pokazach Szkolnych została Kasia Ida.

Rozmawiamy o zdrowym trybie życia

Na zajęciach rozmawialiśmy o tym w jaki sposób żyć zdrowo. Każdy lubi czekoladę, ale nawet najmłodsi wiedzą że w nadmiarze szkodzi. Poszukaliśmy przepisu na zdrowe słodkości i postanowiliśmy go wypróbować. Wyszło nam pysznie ! Dzielimy się przepisem:

Składniki:

• dojrzałe, miękkie awokado,
  • 2 łyżeczki ciemnego kakao,
  • 2 łyżeczki ksylitolu.
  1. Awokado obrać ze skórki, usunąć pestkę, pokroić na kawałki.
  2. Zmiksować z dodatkiem kakao i ksylitolu. Można również rozgnieść widelcem, ale wymaga to sporo pracy, aby nie pozostały kawałeczki awokado
Tłusty Czwartek

Lubimy rozmawiać o tradycjach szczególnie jak są takie smaczne!

W oczekiwaniu na wiosnę zabraliśmy się za sadzenie pszenicy. Będziemy prowadzić codzienne obserwacje, aż zrobi się w naszej sali zielono.
W lutym odwiedził naszą szkołę Łukasz Wierzbicki autor książek dla dzieci. Pretekstem do naszego spotkania była książka „Kazika Afryka” Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy losy Kazimierza Nowaka poznańskiego podróżnika który na rowerze zwiedził Afrykę.
Klasowa Wigilia
Przygotowania do świąt
Mikołajki w Muzeum Etnograficznym
Świąteczne warsztaty dzieci z rodzicami na których powstały piękne anioły i malowane talerze
Dzień postaci z bajki.
Spotkanie ze Strażnikami Miejskimi dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze.