Wspomnienia z klasy III

Technologia z klasą – dyplom
Światowe Dni tabliczki Mnożenia 25-29 września 2017 w klasie 3b

W ramach Światowych Dni Tabliczki Mnożenia uczniowie uczestniczyli w warsztatach mnożenia. Brali udział w grze terenowej pt. „Poszukiwacze mnożenia”. Utrwalali mnożenie na korytarzu naszej szkoły.

Nasze klasowe i szkolne Mistrzynie Tabliczki Mnożenia!!!

Amelia Skrzypczak, Katarzyna Ida, Aniela Banaś

Warsztaty mnożenia

Klasa 3b we wrześniu uczestniczyła w warsztatach mnożenia. W czasie tych zajęć utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia i przygotowywaliśmy się do konkursu mnożenia klas trzecich. Wykorzystaliśmy do tego powszechnie znane i lubiane spinery. Wykonaliśmy też matematyczne dekoracje, które ozdobiły szkołę w czasie Światowych Dni Tabliczki mnożenia.

Dzień Chłopaka w 3b
29 października z okazji Dnia Chłopaka mieliśmy niecodzienny poczęstunek. Cała klasa miała okazję zajadać pyszną pizzę, a że jednocześnie tego dnia był finał Światowych Dni Tabliczki Mnożenia nie obyło się bez zadań rachunkowych. Musieliśmy obliczyć ile jest wszystkich kawałków pizzy w 3 pudełkach, podzielić je na ilość uczniów. Kiedy zjedliśmy po jednym kawałku okazało się że została jeszcze jedna i znów wróciliśmy do naszego ukochanego dzielenia😊 Ciekawscy mogli dowiedzieć się jak zapisujemy matematycznie połowę i jedną ósmą.
We wrześniu klasa 3 b uczestniczyła w projekcie BOHATERON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

15 września uczniowie 3 b uczestniczyli w Miedzynarodowym Dniu Kropki. Święto to zapoczątkowała książka „Kropka” Petera H. Reynoldsa.  Jest to  święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W ramach zajęć słuchaliśmy bajki, wykonaliśmy plan wydarzeń i pracę plastyczną, a uczniowie przyszli wystrojeni w kropki.