Wspomnienia z klasy I
Wielkanoc w naszej klasie
Balik karnawałowy
Dnia 26 stycznia klasa I brała udział w baliku karnawałowym. Były tańce, różnego rodzaju konkursy i wspaniała muzyka. Wszyscy uczestnicy konkursów byli nagradzani słodyczami. Balik karnawałowy był też miłym zakończeniem nauki pierwszego semestru roku szkolnego 2016/2017.
Wycieczka rekreacyjno-edukacyjna

Dnia 5 grudnia 2016 roku klasy I i IIIc udały się na wycieczkę rekreacyjno-edukacyjną do Zakładu Produkcji Ozdób Choinkowych oraz do gospodarstwa agroturystycznego aby odwiedzić żywą Szopkę Betlejemską. w czasie pobytu w zakładzie bombek dzieci mogły zapoznać się z całym cyklem produkcji ozdób choinkowych. W gospodarstwie agroturystycznym odwiedziliśmy żywą Szopkę Betlejemską oraz dzieci wykonały samodzielnie stroiki bożonarodzeniowe. Dzień ten był pięknym przygotowaniem się do Świat Bożego Narodzenia.

„Piosenki, pętelki, literki”

W październiku odbyły się zajęcia rozwijające umiejętności pisania pierwszoklasistów pt;” Piosenki, pętelki, literki”. W rytmie piosenek i wierszyków powstały piękne prace, które usprawniły rączki młodych twórców.

Pasowanie na czytelnika

16 listopada 2016 w bibliotece szkolnej miało miejsce Pasowanie na czytelnika. Dzieci z klasy I miały okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, posłuchać o tym jak należy obchodzić się z książkami, porozwiązywać łamigłówki i zagadki. Ale  przede wszystkim złożyły przyrzeczenie czytelnika, które uprawnia je do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Na tę okazję biblioteka została udekorowana przez uczennice z Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Pasowanie na ucznia

Dnia 14 października 2016 r. w klasie pierwszej odbyło się Pasowanie na Ucznia. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a następnie złożyły obietnicę być wzorowym uczniem i godnie reprezentować swoją szkołę.