Wychowawca klasy: mgr Emilia Korbanek

„What time is it?” Od tej pory śmiało możemy pytać uczniów klasy 3 o godzinę, także po angielsku 🙂
Poszukiwanie wiosennych promieni słońca.
Wycieczka do Centrum Edukacji Łamigłówka
Rozwijamy logiczne myślenie.
Zabawa Karnawałowa

Dnia 14 lutego odbył się Balik Karnawałowy dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Najstarszą grupą wiekową na tym baliku była klasa trzecia. Był to ich ostatni taki balik. Od klasy czwartej, będą brać udział w dyskotekach szkolnych.

W dniu 06.02.2019 w klasie 3A odbyły się zajęcia pt.: ,,Porozmawiajmy o emocjach.”. Warsztaty poprowadziła psycholog Marta Wygocka. Uczniowie ochoczo opowiadali o znanych im emocjach, dobierali kolor kojarzący im się z danym uczuciem a także rysowali emocję (pod dowolną postacią), jaką w danej chwili odczuwają. Na koniec spotkania dzieci obejrzały bajkę, która w sposób humorystyczny ukazuje całą paletę towarzyszących nam emocji.
21 listopada „Dzień Życzliwości”
Staraliśmy się bardzo, aby dzisiejszy dzień był szczególnie miły. Przygotowaliśmy dla siebie własnoręcznie wykonane upominki, podarowaliśmy kartki klasie 2a i sami otrzymaliśmy życzenia. W klasie stanęło drzewo życzliwości na nim będziemy przypinać dla siebie miłe wiadomości.
Z okazji 100- lecia niepodległości braliśmy aktywny udział w sadzeniu dębu. Przed szkolą zakopaliśmy również kapsułę czasu, która zawiera informację o nas. Zosia pięknie recytowała wiersz w trakcie uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości. „Orzeł Biały jest wspaniały to nasz symbol to nasz znak”. Z naszych dłoni powstało godło. Rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym Lapbookiem, ten będzie dotyczył naszej ojczyzny. Dzięki tabletom oraz QR kodom wybraliśmy się na spacer po wystawie stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Aby dostać się do wiadomości trzeba było rozwiązać zadania matematyczne i przenieść odpowiedzi na kartę QR kodów.  „100 pozdrowień na 100- lecie niepodległości Polski.” życzenia z naszej szkoły trafią do 100 szkół w całej Polsce. My czekamy aż listonosz zacznie przynosić te zaadresowane do nas.
Zeszłoroczny sukces wieży czytelniczej zmobilizował nas do zabawy w nowym roku szkolnym. W zeszłym roku przeczytaliśmy 28806 stron. Więcej przeczytały dziewczynki, ale chłopcy dzielnie starali się im dorównać. Średnio przeczytaliśmy ponad 800 stron na osobę. Największym pożeraczem książek została Kasia Ida przeczytała ponad 5000 stron. Szymon Braszka i Aniela Banaś byli zaraz za nią.  W tym roku aby zwiększyć rywalizację zaprosiliśmy do zabawy rodziców. Razem z nami pożerają strony wspaniałych książek, nie jest łatwe aby im dorównać ale staramy się bardzo.

Aby utrwalić zdobyte wiadomości o mrówkach i naszym kraju każdy przygotował swojego Lapbooka.
Staramy się aby nasz świat był czysty, zdrowy i piękny.