17 kwietnia, 2023

13.04.2023 r. reprezentacja klas szóstych naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – HighFlyers in Krzesiny. Konkurs języka angielskiego w Krzesinach organizowany jest już od pięciu lat we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza (wydziałem filologii angielskiej) w Poznaniu.

Nasi szóstoklasiści rozwiązywali test konkursowy i wzięli udział w dwóch wykładach: wykład dra Tomasza Skireckiego – wykładowcy Wydziału Anglistyki UAM – Harry Potter na mapie Wielkiej Brytanii: miejsca, inspiracje, odniesienia. Oraz Warsztat językowy o dwujęzyczności przygotowany przez mgr Ewę Tomczak i mgr Dorotę Jaworską-Pasterską – Bilingual Brain: Wędrówka w poszukiwaniu słów.