e-Twinning „Of Kids and Christmas” w klasie Ia

W grudniu klasa Ia realizowała projekt eTwinning „Of Kids and Christmas”. Razem z nami  projekt realizowały szkoły w Hiszpanii, Mołdawii, Rumunii i Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy. Na wspólnej stronie Twinspace prezentowaliśmy swoje i poznawaliśmy  zwyczaje innych narodów związane z Bożym Narodzeniem, dzięki czemu mogliśmy zrozumieć podobieństwa i różnice pomiędzy tradycjami świątecznymi.

Projekt koordynowały panie Aneta Ostrowska i Karolina Jankowiak.

„Of Kids and Christmas” – sprawozdanie

e-Twinning klasa 3 Tydzień dla Niepodległej
Klasa Ia przystąpiła do nowego, rocznego projektu eTwinning „Children from the World”. W projekcie będziemy się dzielić swoimi pasjami, prezentować nasze zajęcia w szkole, tradycje i kulturę, W ten sposób podzielimy się tym co się dzieje u nas z innymi, a także poznamy zwyczaje dzieci w wielu europejskich krajach. Projekt ma na celu rozwijanie poczucia własnej tożsamości, oraz stworzenie wielokulturowej społeczności. Projekt będzie trwał do końca czerwca 2019 roku. Prócz nas zgłosiły się do niego do tej pory 42 szkoły i przedszkola z 15 państw.

„Children from the World” – sprawozdanie

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu Shades of Green.
Krajowe biuro eTwinning Polska przyznało Odznakę Jakości za autorski projekt Shades of Green realizowany w grupie 0a. Do naszego projektu przyłączyły się szkoły i przedszkola z Grecji, Litwy, Bośni i Herzegowiny oraz z Gdyni i Katowic. Projekt rozpoczął się w marcu i trwał do końca maja 2018r. Jego głównym celem było stworzenie warunków do różnorodnej aktywności związanej z kolorem zielonym. Realizacja tego projektu pozwalała dzieciom poznawać inne kultury, rozwijać kompetencje językowe, dostarczała wiele radosnych przeżyć w zespole, pozwalała na rozbudzanie wielokierunkowej aktywności. Ciekawa dla dzieci była wymiana informacji, materiałów, doświadczeń i komunikacja pomiędzy szkołami partnerskimi
W ramach projektu w grupie 0a:
• przedstawiliśmy się i nagraliśmy powitanie w języku angielskim
• wysłaliśmy kartki z zielonymi pozdrowieniami do wszystkich zespołów projektu i otrzymaliśmy również kartki od nich
• poznaliśmy na zdjęciach i filmikach koleżanki i kolegów ze szkół partnerskich
• w ramach przybliżania państw partnerskich mieliśmy dzień grecki i dzień turecki
• w ramach bloku tematycznego „W zielonym królestwie zwierząt” poznaliśmy bliżej tryb życia żaby, rozwiązywaliśmy logiczne i matematyczne zadania związane z żabami, wykonaliśmy z papieru zielone żaby, gąsienice, krokodyle i hipopotamy, nagraliśmy piosenkę „Była sobie żabka mała”
• wykonaliśmy sałatkę z zielonych owoców, sialiśmy i sadziliśmy kwiaty i zioła, założyliśmy hodowlę fasoli i nagraliśmy piosenkę „Polka – fasolka”.
• ufoludki były tematem przewodnim bloku „Coś dziwnego zielonego”, w którym zrobiliśmy postacie zielonych kosmitów i nagraliśmy piosenkę „Zielone ufoludki”. Blok ten zakończyło spotkanie z panem Arturem Marciniakiem, piłkarzem KS WARTA, którego barwą jest kolor zielony.
• wysłaliśmy eTwinningowe drzewo, które przesyłane było do poszczególnych szkół i na którym dzieci przyklejały swoje liście
Projekt koordynowały panie: Karolina Jankowiak i Aneta Ostrowska. Współpraca – pani Agnieszka CharońskaUczestnicy  projektu otrzymali również imienne krajowe certyfikaty jakości.     To już drugie wyróżnienie za naszą pracę w europejskich projektach w poprzednim roku szkolnym.  Realizacja Christmas in my country została dodana przez Kuratorium Oświaty do przykładów dobrych praktyk w roku szkolnym 2017/18.Nie osiadamy na laurach.  Klasa Ia rusza z nowym, całorocznym  projektem eTwinning – „Children from the World”.

Projekt eTwinning

Projekt eTwinning w oddziałach przedszkolnych