Krajowa Odznaka Jakości dla projektu Shades of Green.
Krajowe biuro eTwinning Polska przyznało Odznakę Jakości za autorski projekt Shades of Green realizowany w grupie 0a. Do naszego projektu przyłączyły się szkoły i przedszkola z Grecji, Litwy, Bośni i Herzegowiny oraz z Gdyni i Katowic. Projekt rozpoczął się w marcu i trwał do końca maja 2018r. Jego głównym celem było stworzenie warunków do różnorodnej aktywności związanej z kolorem zielonym. Realizacja tego projektu pozwalała dzieciom poznawać inne kultury, rozwijać kompetencje językowe, dostarczała wiele radosnych przeżyć w zespole, pozwalała na rozbudzanie wielokierunkowej aktywności. Ciekawa dla dzieci była wymiana informacji, materiałów, doświadczeń i komunikacja pomiędzy szkołami partnerskimi
W ramach projektu w grupie 0a:
• przedstawiliśmy się i nagraliśmy powitanie w języku angielskim
• wysłaliśmy kartki z zielonymi pozdrowieniami do wszystkich zespołów projektu i otrzymaliśmy również kartki od nich
• poznaliśmy na zdjęciach i filmikach koleżanki i kolegów ze szkół partnerskich
• w ramach przybliżania państw partnerskich mieliśmy dzień grecki i dzień turecki
• w ramach bloku tematycznego „W zielonym królestwie zwierząt” poznaliśmy bliżej tryb życia żaby, rozwiązywaliśmy logiczne i matematyczne zadania związane z żabami, wykonaliśmy z papieru zielone żaby, gąsienice, krokodyle i hipopotamy, nagraliśmy piosenkę „Była sobie żabka mała”
• wykonaliśmy sałatkę z zielonych owoców, sialiśmy i sadziliśmy kwiaty i zioła, założyliśmy hodowlę fasoli i nagraliśmy piosenkę „Polka – fasolka”.
• ufoludki były tematem przewodnim bloku „Coś dziwnego zielonego”, w którym zrobiliśmy postacie zielonych kosmitów i nagraliśmy piosenkę „Zielone ufoludki”. Blok ten zakończyło spotkanie z panem Arturem Marciniakiem, piłkarzem KS WARTA, którego barwą jest kolor zielony.
• wysłaliśmy eTwinningowe drzewo, które przesyłane było do poszczególnych szkół i na którym dzieci przyklejały swoje liście
Projekt koordynowały panie: Karolina Jankowiak i Aneta Ostrowska. Współpraca – pani Agnieszka CharońskaUczestnicy  projektu otrzymali również imienne krajowe certyfikaty jakości.     To już drugie wyróżnienie za naszą pracę w europejskich projektach w poprzednim roku szkolnym.  Realizacja Christmas in my country została dodana przez Kuratorium Oświaty do przykładów dobrych praktyk w roku szkolnym 2017/18.

Nie osiadamy na laurach.  Klasa Ia rusza z nowym, całorocznym  projektem eTwinning – „Children from the World”.

Projekt eTwinning

Projekt eTwinning w oddziałach przedszkolnych