Projekt jest skierowany do dzieci ze świetlicy szkolnej. W dobie kryzysu klimatycznego jakiego powoli zaczynamy doświadczać problem ekologii stać się powinien priorytetem w edukacji zarówno przedszkolnej, jak i szkolnej. Uświadomienie jak ważna jest dbałość o otaczający nas świat powinna stać się punktem wyjścia i wyznacznikiem naszego życia. Projekt ma podnieść jeszcze bardziej świadomość ekologiczną naszych uczniów, przybliżyć im pojęcie upcyklingu, który mówi o przekształcaniu niepotrzebnego, niechcianego odpadu w przedmiot o nowej wartości użytkowej lub estetycznej. Niektórym rzeczom można przyjrzeć się ponownie i dać nowe życie. Z pojęciem upcyklingu łączy się również pojęcie Zero Weste, zgodnie z którym człowiek powinien starać się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Pierwszym zadaniem (z dziewięciu zadań jakie będą mieli uczniowie w tym roku szkolnym do wykonania) było posadzenie i posianie roślin.