1 grudnia, 2017
Dzień Życzliwości w naszej szkole

Listopad jest smutny, deszczowy i pełen melancholii… Tak pewnie sądzi wielu z nas. Okazuje się jednak, że w tym pochmurnym miesiącu jest jeden wyjątkowy dzień! Taki dzień, kiedy zachęcamy do czynienia dobra i bycia życzliwym, kiedy częściej się uśmiechamy i jesteśmy bardziej skłonni do empatii.

Pomysł obchodzenia Dnia Życzliwości (bo o nim mowa) narodził się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku bracia Brian i Michael McCormackowie – wezwali do pokoju, który miał być odpowiedzią na wojnę między Izraelem a Egiptem. Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono World Hello Day, którego świętowanie wyznaczono na 21 listopada. W Polsce święto to obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. W tygodniu poprzedzającym ten wyjątkowy dzień, na zajęciach przygotowywaliśmy kartki, laurki, serduszka, chmurki, jabłuszka, listki… z miłymi słowami skierowanymi do naszych kolegów, koleżanek, rodziców i nauczycieli. Wszystkie te prace stworzyły Ogród pełen Życzliwości i Pozdrowień. Wielu spośród nas miało później okazję się przekonać, jak miło jest otrzymać miłe słowo od kogoś, kto darzy nas sympatią.

Jednak, najprzyjemniejszą chyba rzeczą było dla nas to, że w Dniu Życzliwości, przedstawiciele SU już od wczesnych godzin porannych z uśmiechem, słodyczami i pozytywnym słowem witali nas tuż przy drzwiach. To niecodzienne powitanie uczniów, rodziców i nauczycieli wprowadziło w dobry nastrój i uzbroiło w pozytywne myślenie na resztę dnia!

Dziękujemy Pani Dyrektor za słodycze a Samorządowi Uczniowskiemu za ich dzielne roznoszenie i promowanie atmosfery życzliwości.

Na co dzień zaś pamiętajmy, że aby przeciwstawić się smutnej i szarej listopadowej rzeczywistości wystarczy zwyczajnie się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych czy bezinteresownie komuś pomóc.