Szkolenie z bankowości w Ia.

Pan Mariusz Radecki, razem z kolegą, przeprowadzili warsztaty w ramach projektu Finansiaki Santander Bank Polska. Podczas zajęć praktycznych dzieci uczyły się zrozumieć różnicę pomiędzy rzeczami potrzebnymi i zachciankami, planować wydatki, uświadamiały sobie potrzebę oszczędzania, poznawały korzyści z porównywania cen w różnych sklepach. Nauka podstaw przedsiębiorczości w takim wydaniu okazała się świetną zabawą i wywoływała chwilami sporo emocji.

20 listopada klasa 3 gościła ciocię Jacka, która opowiedziała nam o trudnym zawodzie pielęgniarki.
Arena zawodów  to część kampanii „Szacun dla zawodowców” Miasta Poznania, która przypomina uczniom, że wybór dobrej profesji może przynieść wiele korzyści. 11 października 2018 r. w hali Areny swoją ofertę zaprezentowały poznańskie szkoły branżowe. Uczniowie pod okiem starszych kolegów mogli na własną rękę przekonać się, na czym polega praca w konkretnych zawodach. Stworzono wyspy zawodów w charakterystycznych branżach oraz jedną wyspę doradztwa zawodowego. Każda z nich zgromadziła we wspólnym projekcie szkoły prowadzące kształcenie w tych samych lub zbliżonych profesjach. Nasza szkoła po raz pierwszy, ale nie ostatni brała udział w tego typu wydarzeniu.
Ia w warsztacie samochodowym.
Czy praca piłkarza jest wyczerpująca ? – klasa Ia sprawdzała podczas treningu z zawodowym piłkarzem poznańskiego  klubu Warta, panem Arturem Marciniakiem.
Na czym polega praca detektywa – realizacja w klasie Ia jednego z tematów projektu „Mali detektywi”  w ramach Fundacji Uniwersytet dzieci.
Noc Zawodowców:

Noc Zawodowców

Program Wydarzenia

Tutoring w edukacji wczesnoszkolnej w zakresie doradztwa zawodowego koordynator p. E. Korbanek