Rok szkolny 2021/2022

Na zajęciach z Doradztwa Zawodowego w klasach ósmych zastanawiamy się jaka jest rola wartości w życiu zawodowym człowieka. Oprócz znajomości swoich mocnych oraz słabych stron warto określić swoje potrzeby, wartości oraz oczekiwania względem miejsca pracy.

MAPA KARIER

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym kim być, jaki wybrać zawód. W podejmowaniu tych trudnych życiowych decyzji pomoże Wam Mapa Karier (www.mapakarier.org) – strona  internetowa, która powstała po to, by w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę młodzieży o rynku pracy i świecie zawodów.

Mapa Karier dostępna jest w dwóch wersjach:

• Miasto Zawodów (www.mapakarier.org/city) – wirtualna mapa miasta, na której odnajdziecie niezliczoną ilość miejsc pracy.
  • Ścieżki Kariery (www.mapakarier.org/paths) – baza ponad 600 zawodów zawierająca pełen opis zawodów, istotne wymagania i umiejętności, możliwą ścieżkę edukacyjną, ważne statystyki zawodu (m. in. średnie wynagrodzenie, zapotrzebowanie rynku pracy).

link do wydarzenia

Więcej informacji w ZAŁĄCZNIKU