Rok szkolny 2021/2022

Poznań mówi „Szacun dla Zawodowców” – dodatek do Głosu Wielkopolskiego

Jak wybrać wymarzony zawód? W jakich zawodach można się kształcić? Kogo poszukują pracodawcy?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dodatku do Głosu Wielkopolskiego, który opowiada o kampanii prowadzonej przez Miasto Poznań pn. „Szacun dla zawodowców”. Mamy nadzieje, że znajdziecie tam informacje, które pomogą młodym ludziom i ich rodzicom w podjęciu decyzji, gdy przyjdzie moment wyboru szkoły ponadpodstawowej.

21 października 2021 roku klasy 8a, 8b i 8c wzięły udział w wydarzeniu online V EDYCJA MŁODZIEŻOWEGO FORUM – „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu – szkoły ponadpodstawowe”.  Konferencja została zorganizowana przez Miasto Poznań oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z działalnością sześciu wybranych szkół ponadpodstawowych. Co ciekawe – prezentacje szkół przygotowali uczniowie, co czyniło je jeszcze bardziej interesującymi i wiarygodnymi.

Więcej informacji o wydarzeniu >>tutaj<<

Na zajęciach z Doradztwa Zawodowego w klasach ósmych zastanawiamy się jaka jest rola wartości w życiu zawodowym człowieka. Oprócz znajomości swoich mocnych oraz słabych stron warto określić swoje potrzeby, wartości oraz oczekiwania względem miejsca pracy.

MAPA KARIER

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się nad tym kim być, jaki wybrać zawód. W podejmowaniu tych trudnych życiowych decyzji pomoże Wam Mapa Karier (www.mapakarier.org) – strona  internetowa, która powstała po to, by w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę młodzieży o rynku pracy i świecie zawodów.

Mapa Karier dostępna jest w dwóch wersjach:

• Miasto Zawodów (www.mapakarier.org/city) – wirtualna mapa miasta, na której odnajdziecie niezliczoną ilość miejsc pracy.
  • Ścieżki Kariery (www.mapakarier.org/paths) – baza ponad 600 zawodów zawierająca pełen opis zawodów, istotne wymagania i umiejętności, możliwą ścieżkę edukacyjną, ważne statystyki zawodu (m. in. średnie wynagrodzenie, zapotrzebowanie rynku pracy).

link do wydarzenia

Więcej informacji w ZAŁĄCZNIKU