Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.

Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Link do strony, gdzie znajdują się lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Link do strony, gdzie znajdują się lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

Dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

W cyfrowej Bibliotece Narodowej oprócz lektur dostępnych online, znajdują się również audiobooki lektur i klasyki literatury, e-booki oraz kolekcje tematyczne materiałów pomocniczych dla szkół pozwalających na prowadzenie zajęć online.

Link do Cyfrowej Biblioteki Narodowej