Kampania społeczna informacyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej „Bądź z innej bajki”

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach – można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić. Atrakcyjna forma współczesnych animacji opartych na znanych baśniach sprawi, że kampania zainteresuje wszystkie pokolenia odbiorców. Bajki uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami oraz broszurę z gotowymi do zastosowania poradami, którą można wydrukować i powiesić.
Realizacja kampanii towarzyszyć będzie obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu
Za siedmioma górami, za siedmioma lajkami… w wirtualnej krainie żyli sobie bohaterowie naszych bajek. Może już ich znacie? To Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna oraz Rybak ze Złotą Rybką. Tym razem jednak, zobaczycie ich w nowych, zaskakujących odsłonach! animacje znajdziecie Państwo na stronie :

Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury – zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.