18 listopada, 2022

W dniu 10 listopada 2022 w naszej Szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 5a, wspólnie z wychowawczynią i nauczycielem muzyki, przygotowali apel, podczas którego przybliżyli nam dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz walką o wolność.

Szkoła do hymnu 2022

W ramach akcji MEiN zachęcającej przedszkola, szkoły, placówki oświatowe i polonijne do wspólnego odśpiewania hymnu w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 nasza społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku akcja odbywa się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju.