11 listopada, 2018
 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego uczniowie naszej szkoły od klasy zero do klasy ósmej świętowali tak doniosłą jubileusz.
W trakcie całego 2018 roku uczniowie angażowali się w wiele inicjatyw patriotycznych, których kulminacją była muzyczno-słowna uroczystość przygotowana przez uczniów
i nauczycieli Naszej Szkoły. Wierząc, że wspólne świętowanie ma ogromną wartość zaprosiliśmy na uroczystość popołudniową dnia 8 listopada przedstawicieli naszego środowiska lokalnego. Każdy z szanownych Gości mógł włączyć się w wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, ponieważ czekały na nich przygotowane śpiewniki. Natomiast uczniowie naszej szkoły świętowali 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości kolejnego dnia, który stanowił podsumowanie całorocznych działań. Tego dnia nastąpiło również posadzenie Dębu Pamięci, który przyszłym pokoleniom uczniów będzie przypominał nasze starania godnego uczczenia tak ważnej rocznicy dla istnienia państwa polskiego.

Padlet – 100 Rocznica